W Zagłębiu Sosnowiec zasłużone urlopy!

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec po ośmiu tygodniach treningów, w tym czterech na lodzie, wyruszają na tygodniowe urlopy. A po nich, spotykają się 3 sierpnia i znów zaczynają zajęcia, ale będą przeplatane meczami kontrolnymi.


– Jestem niezwykle zadowolony z pracy jaką wykonali zawodnicy i mają prawo być zmęczeni.

– Wszystkim przyda nam się krótki wypoczynek, odpoczniemy fizycznie i psychicznie, by ze zdwojoną energią przystąpić do drugiej części przygotowań. Michał Naróg, utalentowany obrońca z Gdańska, związał się z nami kontraktem. Niebawem jego śladem pójdzie napastnik Igor Smal. Chłopaki są młodzieżowymi reprezentantami kraju i to jest inwestycja w przyszłość. Zabiegałem, by grali u nas kosztem zawodników zagranicznych. Andrej Dubinin, Maksim Citok oraz młody Wasilij Jerasow będą również występowali w nowym sezonie. Kolejni obcokrajowcy mają pojawić się na początku sierpnia. Przewiduję, że maksymalnie będzie u nas grało 6 zawodników. Mamy wystarczająco sporo młodzieży i jej chcemy dać szansę – mówi trener sosnowiczan, Grzegorz Klich.

Z Zagłębiem trenują również obrońca bytomskiej Polonii Bartosz Stępień oraz napastnik JKH GKS-u Jastrzębia Tomasz Kulas i pewnie pozostaną. Bez klubowego przydziału pozostaje Bartłomiej Bychawski, były obrońca „Pasów” i do niedawna reprezentant kraju, ale – jak twierdzi szkoleniowiec – dla klubu jest zbyt drogi.


Fot. Przemek Charatynowicz / Pressfocus

Komentarze