Zatrzymany Jacek W.!

Będący w Galerii Sław Górnika Zabrze Jacek W., jedna z najbardziej charakterystycznych postaci jedenastki z Zabrza w końcówce lat 90. i na początku XXI wieku, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze.


48-latek jest podejrzany o udział w rozbojach oraz o posiadanie broni. Został zwolniony z aresztu, ale znajduje się pod nadzorem policji. Nie wolno mu opuszczać kraju, nie może kontaktować się z żadną z zaangażowanych w sprawę osób.

Jacek W. miał być członkiem gangu udającego… policjantów. Miał łamać prawo w latach 2016-17. Uczestniczył w napadach z bronią. W jednym z nich właścicielowi kantoru skradziono 300 tys. złotych. Były obrońca m.in. Górnika i Cracovii na swoim koncie ma blisko 200 ekstraklasowych meczów i 12 bramek.

– Klub nie posiada żadnej wiedzy na temat postawienia zarzutów byłemu piłkarzowi Górnika. Pan Jacek W. nie pełni obecnie żadnej funkcji w klubie. Na dzień dzisiejszy klub nie planuje kogokolwiek z Galerii Sław usuwać czy zasłaniać – przekazał Konrad Kołakowski, rzecznik Górnika Zabrze.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus