„Zawsze Wierni” – historia prawdziwa do szpiku kości

Już 1 stycznia 2022 premiera wyjątkowego dokumentu o piłkarskim Zagłębiu.


Po spadku z ekstraklasy w 2019 roku sosnowieckie Zagłębie marzy o powrocie do elity. W ostatnim czasie losy 4-krotnego zdobywcy Pucharu Polski to prawdziwy rollercoaster. Na zapleczu ekstraklasy drużyna notuje wyniki daleko odbiegające od zakładanego celu. W pierwszym oraz drugim sezonie po spadku z elity zespół do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie. Bieżący sezon też nie układa się tak, jak sobie to na Stadionie Ludowym zaplanowali.

Dopiero w końcówce rundy jesiennej zespół złapał właściwy rytm. W międzyczasie w klubie doszło do trzęsienia ziemi. Najpierw wymieniono prezesa, potem pojawił się nowy trener… W Sosnowcu liczą, że wiosną klub wyjdzie na prostą, a tymczasem klub zabiera nas w przeszłość. Wprawdzie niezbyt odległą, ale jednak…

Klubowa telewizja zarejestrowała rundę wiosenną sezonu 2020/2021. W wyniku zebranego materiału powstał dokument, który przedstawia wyboistą drogę Zagłębia w rozgrywkach ligowych. – To, co zobaczycie, to nie będzie historia zwycięzców – mówi Artur Boruc, charyzmatyczny bramkarz Legii, który obejrzał już dokument „Zawsze Wierni”.

– Stworzyliśmy dokument sportowy o naszym klubie. Artur Boruc były reprezentant Polski, obecnie bramkarz Legii Warszawa jest jedną z osób promujących to przedsięwzięcie. Dokument został podzielony na pięć odcinków.

W każdym z nich kibice zobaczą nie tylko sceny z murawy, ale także przeniosą się do szatni i klubowych gabinetów. Codzienne problemy, ogromne emocje, adrenalina, ale także zwątpienie. „Zawsze Wierni” to historia, którą napisało życie w trakcie pandemii Covid-19 – mówi Michał Grzyb, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu.

Film nakręcony przez klubową telewizję prezentuje od kuchni bardzo ważne, czasami dramatyczne, a nawet bolesne momenty klubu, a przede wszystkim – niezwykłych ludzi, którzy tworzą jego bogatą historię.

To nie będzie historia z happy endem, to będzie historia ludzi, emocje i pasje. To historia o ludziach zawsze wiernych Zagłębiu. Zapraszam Was na dokument o jednym z najstarszych klubów w Polsce – dodaje Artur Boruc, który nigdy nie ukrywał tego, że bardzo mocno wspiera klub z Sosnowca.

Premiera dokumentu na klubowym kanale youtube już 1 stycznia 2020 roku.


Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus