Zdaniem Brosza idą do przodu

 

Od czasu kiedy trenerem zabrzan jest śląski szkoleniowiec, to „górnicy” za bazę obierają sobie właśnie Cypr. Mają tam świetne warunki do treningów i gry. Tak było też w tym roku.

Podobnie jak przed dwoma laty, taki i teraz na miejsce przygotowań wybrano miejscowość Ayia Napa. Na miejscu zabrzanie zagrali serię gier kontrolnych z zagranicznymi rywalami. Na rezultaty nie mogą narzekać. W dwumeczy z węgierskim Diosgyori VTK na początku zgrupowania na Wyspie Afrodyty remis i porażka, ale później już same wygrane (patrz tabelka obok) w dobrym stylu i z silnymi przeciwnikami.

Pytany o ocenę pobytu na Cyprze trener Marcin Brosz mówi. – Jeśli chodzi o przygotowania, to jeszcze bym się wstrzymał. Przed nami przecież jeszcze jedna gra kontrolna z taki silnym rywalem, jak Red Bull Salzburg na ich terenie. Na pewno jednak na obozie wykonaliśmy to, co sobie zaplanowaliśmy. Ja cieszę się przede wszystkim z tego, że możliwość gry miała cała kadra, która z nami poleciała. Tak naprawdę jednak wszystko zweryfikuje liga, a w szczególności pierwsze mecze. Naszymi rywalami są przecież zespoły z sąsiedztwa, Korona i Arka – mówi szkoleniowiec górniczej jedenastki.

Co cieszy sztab szkoleniowy Górnika, to dobra postawa młodszych zawodników. W ostatnim sparingu z AFK Csikszereda trzy asysty zaliczył 19-letni Bartłomiej Eizenchart. Dobrze radzi sobie na środku obrony o rok młodszy Aleksander Paluszek. – Nie możemy też zapomnieć o innych zawodnikach, jak Lukoszku czy Kobylarczyku, których zabraliśmy ze sobą na Cypr, a także o grupie innych graczy – przypomina trener Brosz.

Jedyne co może martwić, to małych ruch transferowy. Działacze Górnika wspominali, że zimą drużynę ma wzmocnić trzech-czerech zawodników, takich do grania od razu, jak było to w zeszłym roku w przypadku Martina Chudego, Waleriana Gwilii czy Borisa Sekulicia. Teraz, póki co, jest tylko słowacki skrzydłowy Erik Jirka. – Klub pracuje nad tym, żeby były kolejne wzmocnienia. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy u nas nowych piłkarzy – mówi szkoleniowiec Górnika.

 

SPARINGI GÓRNIKA NA CYPRZE

18.01 – Diosgyori VTK 1:1 (0:1). Wolsztyński (75)
18.01 – Diosgyori VTK 1:2 (1:1). Sekulić (7)
22.01 – AS Trencin 3:1 (1:0). Angulo (18), Zapolnik (52 i 84)
25.01 – AFK Csikszereda 4:1 (1:1). Bauza (29), Kobylarczyk (47), Rostkowski (85), Gryszkiewicz (89)
25.01 – FK Teplice 2:0 (2:0). Jimenez (21 i 23)

 

Na zdjęciu: Górnik zakończył udane dla siebie zgrupowanie na Cyprze.

Komentarze