Zepsute urodziny trenera

Chrobry Głogów pokonał lidera II ligi z Polkowic, w czym pomógł mu bramkarz Kacper Bieszczad, broniąc rzut karny.

Sparing z Górnikiem Polkowice, liderem drugiej ligi, był pierwszą grą kontrolną podopiecznych trenera Ivan Djurdjevicia w tym roku kalendarzowym. W zespole z Głogowa zabrakło dwóch kontuzjowanych obrońców, Olivera Praznovsky’ego i Pawła Oleksego, pojawiło się natomiast trzech zawodników testowanych, których personalia Chrobry – póki co – trzyma w tajemnicy.

Górnik Polkowice, którego szkoleniowcem jest Janusz Niedźwiedź (w dniu sparingu obchodził 39. urodziny) przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął już 7 stycznia br. Przed konfrontacją z Chrobrym lider II ligi rozegra dwa mecze sparingowe, w których pokonał w identycznych rozmiarach – 3:1 – dwóch trzecioligowców, a konkretnie rezerwy Miedzi Legnica oraz Lechię Zielona Góra. Trzecie podejście Górnik jednak „spalił”. W zespole gości 90 minut zagrał lewy obrońca Jarosław Ratajczak, który przed kilkoma dniami przeniósł się do Górnika właśnie z Chrobrego. W przeszłości koszulkę drużyny z Głogowa, jeszcze w III lidze, zakładali ponadto Marek Opałacz i Karol Fryzowicz.

Pierwszego gola dla Chrobrego w sobotnim sparingu zdobył Dominik Piłka, wykorzystując doskonałe podanie Damiana Kowalczyka. Tuż przed przerwą wyrównującego gola dla drugoligowca strzelił Mateusz Baszak. W 55 minucie goście mieli znakomitą szansę na objęcie prowadzenia, ale bramkarz Chrobrego Kacper Bieszczad obronił rzut karny, którego wykonawcą był Maciej Bancewicz. Niewykorzystana okazja zemściła się na Górniku kwadrans przed zakończeniem spotkania. Wtedy sytuację sam na sam z bramkarzem polkowiczan, Jakubem Szymański, wykorzystał Mikołaj Lebedyński.

Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 2:1 (1:1)

1:0 – Piła, 15 min, 1:1 – Baszak, 44 min, 2:1 – Lebedyński, 75 min

CHROBRY: Makuchowski (46. Bieszczad) – zawodnik testowany (46. Ilków-Gołąb), Michalec (46. Juraszek), zawodnik testowany (46. zawodnik testowany; 70. Kacper Pietrzczyk), Ziemann (46. Stolc) – Bryła (46. Antochów), R. Mandrysz (46. Kolenc), Michalczyk (46. Cywka), M. Machaj (46. Banaszewski), Piła (46. Piotrowski) – Kowalczyk (46. Lebedyński). Trener Ivan DJURDJEVIĆ.

POLKOWICE: Malec (46. Szymański) – Radziemski (46. Fryzowicz), Kowalski-Haberek (78. Poczwardowski), Magdziak (46. Opałacz), Ratajczak – Sobków (46. Borkowski), Żołądź (83. Sowiński), Wacławczyk (64. Mazurowski), Terpiłowski (46. Bancewicz) – Szuszkiewicz (46. Baranowski), Baszak (46. Piątkowski). Trener Janusz NIEDŹWIEDŹ.

Żółta kartka: Żołądź.

Na zdjęciu: Bramkarz Kacper Bieszczad zapewnił Chrobremu zwycięstwo w meczu sparingowym z Górnikiem Polkowice.