Zgrupowanie zakończone, puchar zdobyty!

Początek meczu z Sandecją Nowy Sącz rozpoczął się bardzo pechowo dla piłkarzy Jerzego Dudka. Z boiska musiał zejść Tomasz Hołota. Doznał lekkiego urazu, a zastąpił go Bartłomiej Babiarz. Na domiar złego Sandecja po pierwszej połowie prowadziła dwiema bramkami.

W drugiej części spotkania sosnowiczanie zaczęli lepiej grać w ofensywie. Zmiany dokonane przez trenera okazały się na tyle trafne, że Zagłębie zaczęło odrabiać straty.

W 72. minucie do remisu po dobitce doprowadził Rafał Grzelak. Po kilku minutach Patryk Mularczyk strzelił zwycięskiego gola, dając tym samym drużynie 3. miejsce w turnieju Medulin Cup 2020.

Zagłębie czeka teraz powrót do Sosnowca. Przed drużyną jeszcze dwa spotkania kontrolne. W sobotę, 22 lutego mecz z Odrą Opole, a potem z Ruchem Chorzów.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Fortuna I ligi Zagłębie rozegra w Legnicy z Miedzią.

Zagłębie Sosnowiec- Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:2)

0:1 – Dominik Kun, 25 min, 0:2 – Chmiel, 36 min, 1:2 – Nawotka, 56 min, 2:2 – Grzelak, 72 min, 3:2 – Mularczyk, 79 min

Zagłębie: Perdijić (46. Stępniowski) – Grzelak, Piotr (46. Słomka), Łopata, Nawotka – Małecki, Sinior, Hołota (5. Babiarz), Szwed (46. Beneta), Quintais (46. Piasecki) – Pawłowski (60. Mularczyk).
Sandecja (skład wyjściowy): Baran – D. Kun, Basta, Baran, Piter-Bučko – Chmiel, Ogorzały, Kanach, Walski, Danek – Korzym.

Agnieszka była lekko w szoku…

Film wyprodukowany przez Zagłębie Sosnowiec, który promuje sprzedaż karnetów i biletów na mecze drużyny w rundzie wiosennej sezonu 2019/20 Fortuna I Ligi. W filmie wzięli udział m.in. zawodowi aktorzy.