Zimowe wzmocnienie

Na koniec treningów w pierwszej części sezonu zabrzanie rozegrają u siebie spotkanie sparingowe z Miedzią.


„Górnicy” po zakończeniu pierwszej części rozgrywek dalej trenowali i rozgrywali gry kontrolne. 25 listopada zmierzyli się z pierwszoligową Odrą Opole, z którą wygrali 4:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Piotr Krawczyk, po jednej Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski. Z kolei przed tygodniem uporali się z innym zespołem z zaplecza ekstraklasy Podbeskidziem. Z bielszczanami wygrali 1:0, a do bramki trafił testowany Manel Martinez, który wcześniej grał w uzbeckim Surxon Termiz. Teraz pora na potyczkę z Miedzią, która zamyka okres treningów.

– W okresie po zakończeniu ligi trenowaliśmy zarówno taktycznie jak i motorycznie, bo chcemy puścić chłopaków na przerwę świąteczną w dobrym stanie. Czy pracujemy nad skutecznością? Tak, ale to nie jest takie proste, bo albo zawodnik ma to w sobie, że uderza w każdej sytuacji, albo tego nie ma. Tak jak wspominałem trzeba ulepszyć podejmowanie decyzji w takich sytuacjach. Tego nam w tej rundzie brakowało – mówi szkoleniowiec Górnika [Bartosch Gaul].

Za zabrzanami już pierwsze zimowe wzmocnienie. Na początku grudnia klub poinformował, że doradcą zarządu ds. sportowych został nie kto inny, jak Michael Bemben.

– Moja praca będzie polegała na tym, żeby Górnika wzmocnić i żeby do klubu trafili ciekawi zawodnicy. Będę się opiekował i pierwszą drużyną i rezerwami i Akademią. Będę robił wszystko, żeby klub był mocniejszy – mówi Bemben. To osoba świetnie w Zabrzu znana. Urodzony w Rudzie Śląskiej grał w juniorach Górnika, żeby potem z rodziną wyjechać za zachodnią granicę. Przez lata grał przede wszystkim w VfL Bochum, a także w Rot-Weiss Essen czy 1.FC Union Berlin. W zabrzańskiej jedenastce z powodzeniem występował w czasach trenera Adama Nawałki, gdzie dał się poznać jako wzór profesjonalizmu. W latach 2010-13 zaliczył 68 ekstraklasowych występów, w których zdobył dwa gole.


Na zdjęciu: Michael Bemben wraca do Górnika, ale już w innej roli.

Fot. Bartłomiej Perek/gornikzabrze.pl