Zina IV liga, gr. I. Wszystko może się zdarzyć!

Mistrz grupy znany, ale kto dołączy do RKS-u Grodziec, który już został zdegradowany. Ostatnia kolejka w grupie II Zina IV śląskiej klasy okręgowej zapowiada się bardzo interesująco.


Dwa zespoły, które mogą jeszcze uratować się przed spadkiem do ligi okręgowej spotkają się w bezpośrednim pojedynku. W Zbrosławicach miejscowa Drama podejmie AKS Mikołów.

W minioną sobotę zespół Dramy Zbrosławice w wyjazdowym meczu pokonał 2:0 Szczakowiankę. Trzy punkty dały nadzieję, a bohaterem meczu został Szymon Buszka, bramkarz Dramy, który obronił jedenastkę, co miało wpływ na postawę kolegów z drużyny.

Z kolei AKS Mikołów zdobył punkt z Gwarkiem Ornontowice po jednobramkowym remisie, zwiększając swoje szanse na pozostanie w IV lidze. Nie będzie to jednak takie proste, mimo przewagi jednego punktu mikołowian nad Zbrosławicami. Konieczne jest zwycięstwo i korzystne rozstrzygnięcia dla AKS-u meczów zespołów obecnie wyprzedzających klub w tabeli.

Zresztą w tabeli, oprócz Dramy i AKS-u zagrożone są jeszcze 4 zespoły. Różnice punktowe wyjątkowo spłaszczone. Wiadomo, każdy będzie dawał z siebie wszystko, ale to może nie wystarczyć. Problemy z utrzymaniem teoretycznie może mieć Gwarek Ornontowice, Sarmacja Będzin, Szczakowianka czy MKS Śląsk Demarko Świętochłowice. Różnica punktów między Dramą a 11. w tabeli, przedostatnim Gwarkiem, wynosi zaledwie 3 punkty.

Sarmacja rozgrywki już zakończyła, gdyż w sobotniej kolejce pauzuje. Dorobek 39 punktów może wystarczyć, ale nie musi i zapewne w Będzinie z uwagą będą śledzić przebieg kilku meczów ostatniej kolejki sezonu.


Program ostatniej kolejki (12 czerwca)

  • TS Szombierki Bytom – MKS Myszków (g. 10.00)
  • MKS Śląsk Demarko Świętochłowice – RKS Raków II Częstochowa (g. 11.00)
  • LKS Przemsza Siewierz – JSP Szczakowianka (g. 17.00)
  • LKS Drama Zbrosławice – AKS Mikołów (g. 17.00)
  • GKS Gwarek Ornontowice – LKS Unia Kosztowy (g. 17.00)
  • RKS Grodziec – KS Unia Dąbrowa Górnicza (g. 17.00)
  • KP Polonia Łaziska Górne – KS Ruch Radzionków (g. 17.00)

MLKS Znicz Kłobuck – KP Warta Zawiercie 3:2 (rozegrany w piątek)


Fot. facebook.com/LKS-Drama-Zbrosławice/os.a

Komentarze