ZINA IV liga śląska, grupa II. Derby dla lidera

Damian Nowak udanie rozpoczął pracę w Odrze. Szkoleniowiec, który zastąpił Arkadiusza Tracza – zwolnionego po klęsce 0:8 w Bielsku-Białej – w środę poprowadził pierwsze zajęcia, a w sobotę mógł cieszyć się z kompletu punktów w derbach między zespołami, których stadiony dzielą niecałe 3 km.

– Łatwo nie było, bo czas na przygotowania i poznanie drużyny był krótki, dlatego słowa uznania dla dyrektora Damiana Wróbla za pomoc, jaką od niego otrzymałem. Od początku mecz przebiegał pod nasze dyktando, a kluczowe okazało się opanowanie środka pola oraz wyłączenie z gry Sławomira Musiolika i Dariusza Pawlusińskiego. Szkoda tylko głupio straconej bramki, bo mogliśmy zaliczyć występ na zero z tyłu, co wpłynęłoby mentalnie na naszą defensywę – powiedział nowy szkoleniowiec Odry.

Wodzisławianie objęli prowadzenie za sprawą Adriana Garcii Tabali, który po dośrodkowaniu Patryka Dudzińskiego uprzedził Piotra Szymiczka i z bliska trafił do siatki. Goście wyrównali, gdy po centrze Dariusza Pawlusińskiego z rożnego pomylił się Michał Antkowiak, nie utrzymując piłki w rękach, z czego skorzystał Paweł Staniczek.

Lider jeszcze przed przerwą był jednak w stanie odpowiedzieć – pięknym technicznym uderzeniem lewą nogą w górny róg błysnął Marcin Wodecki. W II połowie „Pszczółka” miał sporo okazji, ale musiał się zadowolić asystą. W doliczonym czasie gry wyprowadził kontrę, prostopadłym podaniem obsłużył Pawła Zdunka, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. – Czujemy duży niedosyt – stwierdził Marek Hanzel, trener Unii.

– Wiedzieliśmy, że to będzie derbowy mecz „na noże”, w którym Odra będzie chciała zatuszować plamę sprzed tygodnia. Dwa kluczowe momenty to słupek Darka Pawlusińskiego przy stanie 0:0 i sam na sam zmarnowane przez Sławka Musiolika przy stanie 1:1. Gdybyśmy wykorzystali którąś z tych okazji, to my moglibyśmy się cofnąć i szukać kontr.

W II połowie mieliśmy przewagę, Odra oddała nam pole, ale nie dopuściła do „setki”, a każdy jej wypad był groźny. Liczyłem, że ewentualne zwycięstwo pozwoli nam jeszcze zbliżyć się do wodzisławian, ale teraz mają już taką przewagę i na tyle doświadczonych zawodników, iż 1. miejsca na pewno nie oddadzą – dodał szkoleniowiec turzan.

Odra Wodzisław Śląski – Unia Turza Śląska 3:1 (2:1)
Bramki
: Tabala 18 – głową, Wodecki 37, Zdunek 90+4 – Staniczek 30.
ODRA: Antkowiak – Gać, Wiśniewski, Lalko (72. Kłosek), Białas, Krzyżok, Zdunek, Rosiak (87. Woś), Dudziński (65. Zieliński), Wodecki, Tabala (90. Podbioł). Trener Damian NOWAK.
UNIA: Musioł – Jary, Staniczek, Kuczok (77. Tront), Musiolik (58. Rycka), Mazur, Dariusz Pawlusiński, Łyczko, Kalisz, Szymiczek, Dawid Pawlusiński. Trener Marek HANZEL.
Sędziował Robert Skoludek (Przezchlebie). Żółte kartki: Białas, Lalko, Tront – Kuczok.

Wyniki pozostałych meczów w grupie

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Spójnia Landek 1:1 (0:0)

Bramki: Pamuła 77 – Jaroś 90+2.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Iskra Pszczyna 0:1 (0:1)

Bramka – Zieliński 39.

Orzeł Łękawica – GKS II Tychy 0:2 (0:1)

Bramki: Misztal 8, Paluch 74 – głową

Decor Bełk – Jedność 32 Przyszowice 0:0

Unia Książenice – GKS Radziechowy-Wieprz 4:1 (2:0)

Bramki: Pieczka 24, 45 – karny, Koleczko 56, Ziaja 60 – Rozmus 79.

Kuźnia Ustroń – Drzewiarz Jasienica 2:0 (1:0)

Bramki: Pietraczyk 31, Wigezzi 90+2.

LKS Czaniec – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)

Bramki: Felsch 9, Borak 60 – głową – Zielonka 68.

17. Odra Centrum 32 18 29:91

* Odra Centrum wycofała się z rozgrywek i jej rywale otrzymali walkowery (3:0).

Mecze zaległe 29. kolejki, 5 maja: Radziechowy-Wieprz – Odra, Drzewiarz – Podbeskidzie II, Czaniec – Jedność, Książenice – Rozwój.