ZINA IV liga śląska grupa II. Poczekajmy na ten papier

Wodzisławianie odnieśli trzecie zwycięstwo w trzecim meczu pod wodzą Damiana Nowaka i mogą z coraz wolniejszymi głowami myśleć o barażu.

– Zawsze twardo stąpam po ziemi. Dopóki coś nie będzie na papierze, to nigdy nie można być tego pewnym. Musimy wygrać dwa najbliższe mecze, z Pszczyną i Czechowicami, a wtedy będziemy mieli miesiąc, by spokojnie przygotować się do barażu o awans, prawdopodobnie z rezerwami Rakowa – stwierdził szkoleniowiec Odry, która była chyba największą dotąd piłkarską firmą, jaka zawitała walczyć o punkty na otwarty przed kilkoma laty obiekt „Kolejarza” przy katowickim Placu Alfreda.

Sporo przedstawicieli mediów, fotoreporterów, internetowa transmisja, a na murawie – szybka i zacięta gra. W obozie Rozwoju aż żałowano, że na tak atrakcyjny mecz nie można było jeszcze zaprosić kibiców. O jego wyniku – sprawiedliwszy byłby remis – przesądziła 73 minuta i cwaniactwo Marcina Wodeckiego. „Pszczółka”, znany z boisk ekstraklasy, poczekał, aż wpadnie na niego Szymon Zielonka, odwrócił się i uzyskał dla swojej drużyny rzut karny. Na „złotego” gola zamienił go Artur Gać.

Gospodarzy wcześniej na sztucznej murawie „Kolejarza” pokonała jedynie Unia Turza Śląska, a we wszystkich dotychczasowych występach zdobywali tam co najmniej jedną bramkę. Tym razem do siatki nie wpadło nic. Były dwie poprzeczki, ostemplowane przez Dawida Ciszewskiego i Roberta Woźniaka, było kilka innych klarownych sytuacji… – Spodziewaliśmy się przeciwnika młodego, wymagającego. Chłopaki trenują na pewno 7-10 razy w tygodniu, nie ma tam ludzi skupionych na pracy zawodowej. W pierwszej połowie popełnialiśmy błędy w ustawieniu. Skorygowaliśmy to w przerwie i potem było już zdecydowanie lepiej – przyznał szkoleniowiec wodzisławian.

Rozwój poniósł 6. porażkę w 9. wiosennym meczu i osunął się do środka tabeli, ale trener Tomasz Wróbel był w sobotę dumny z zespołu. – Powiedziałem chłopakom w szatni, że można przegrać i przegrać. W poprzedniej kolejce (0:3 z Unią Książenice – dop. red.) położyliśmy się, nie było determinacji. Tym razem przegrana to… jedyna negatywna rzecz. Nie chcę, by ktoś porównywał mnie do niektórych z pacjentów z „Lotu nad kukułczym gniazdem”, ale mimo tego powiem, że jestem bardzo zadowolony z chłopaków – powiedział Wróbel. Kto wie, jak potoczyłby się ten mecz, gdyby w przerwie nie musiał dokonać potrójnej zmiany, by dać zawodnikom trochę oddechu przed niedzielnym spotkaniem w… I lidze śląskiej juniorów starszych z GKS-em Jastrzębie. Taka to w Rozwoju krótka kołdra.

Rozwój Katowice – Odra Wodzisław Śląski 0:1 (0:0)

Bramka – Gać 73 – karny.
ROZWÓJ: Golik – Ciszewski (46. Jastrzembski), Zielonka, Barwiński – Kaletka (84. Bielec), Wroza, Lazar, Flak (46. Czenczek) – Chwila, Woźniak (46. Kwiatkowski), Gembicki. Trener Tomasz WRÓBEL.

ODRA: Antkowiak – Krzyżok, Wiśniewski, Kłosek (74. Pryka), Gać – Zdunek, Rosiak (60. Zieliński), Dudziński (90+1. Woś), Wodecki – Tabala (84. Podbioł), Białas. Trener Damian NOWAK.

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa). Żółte kartki: Zielonka – Dudziński, Pryka.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Orzeł Łękawica 0:0

Spójnia Landek – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:0 (1:0)

Bramka – Nieśmiałowski 18.

Unia Turza Śląska – Drzewiarz Jasienica 2:3 (1:2)

Bramki: Glenc 17, Witoszek 90+1 – A. Waliczek 28, 33, Ślosarczyk 73.

LKS Czaniec – Iskra Pszczyna 3:0 (3:0)

Bramki: Flis 9, Nazdryn-Platnitski 11, Borak 27.

GKS Radziechowy-Wieprz – Kuźnia Ustroń 2:0 (1:0)

Bramki: Janik 7, Kubieniec 67.

Decor Bełk – GKS II Tychy 1:4  (1:2)

Bramki: Semeniuk 43 – Kopczyk 19 – głową, 82, Kasprzyk 26 – karny, A. Biegański 62.

Unia Książenice – Jedność 32 Przyszowice 2:1 (1:1)

Bramki: Mizia 9 – głową, Pieczka 77 – karny – Hajok 29.

17. Odra Centrum      32        18        29:91

* Odra Centrum wycofała się z rozgrywek i jej rywale otrzymali walkowery (3:0).

27. kolejka, 15-16 maja: Tychy II – Książenice, Podbeskidzie II – MRKS, Rozwój – Drzewiarz, Spójnia – Czaniec,

Jedność – Kuźnia, Turza Śl. – Radziechowy, Orzeł – Decor, Iskra – Odra.

(mar)

Na zdjęciu: Choć Marcin Wodecki (z lewej) często musiał oglądać plecy młodych zawodników Rozwoju, to ostatecznie jego spryt przesądził o zwycięstwie wodzisławian na „Kolejarzu”.