Zina klasa okręgowa. Podlesianka blisko od szczęścia

W grupie mistrzowskiej Zina klasie okręgowej (Katowice – Sosnowiec) zapowiadał się pasjonujący finisz o awans do IV ligi. Po środowej kolejce Podlesianka może już zacierać z radości ręce.

O prawo gry w IV lidze rywalizowały Podlesianka Katowice i Zagłębie II Sosnowiec. Jednak to katowiczanie stali się faworytem do wygrania ligi i przeskoczenia do wyższej klasy rozgrywkowej.

Podlesianka gładko w środę 5:1 pokonała u siebie LKS Tęczę Błędów, najsłabszy zespół grupy. Trzy punkty, które sprawiły, że do awansu brakuje bardzo niewiele. Wystarczy wygrać jeden z dwóch meczów, które jeszcze są w programie rozgrywek. Świetny mecz rozegrał Marcin Rosiński, który popisał się hat trickiem.

Sprawę rywalizacji pokpił zespół z Sosnowca. Zagłębie II też grało u siebie, w dodatku na płycie Stadionu Ludowego. Po bardzo wyrównanym meczu z KS Cyklonem Rogoźnik podział punktów po jednobramkowym remisie.

W drugiej połowie zespół z Rogoźnika tak zaczął dominować, że pojawiły się obawy, że 1:0 po pierwszej połowie, gdy Mateusz Popczyk w 5 min. dał prowadzenie Zagłębiu, zostanie szybko zweryfikowane. Zwłaszcza, że piłkarze Cyklonu bez problemów dochodzili do sytuacji strzeleckich i w 67 minucie Bartosz Barchan wyrównał. 1:1 i szanse na awans Zagłębia II bardzo się oddaliły.

Do rozegrania pozostały dwie kolejki. Sosnowiczanie zagrają na wyjeździe ze Spartą Katowice. To zespół, który też długo dotrzymywał kroku najlepszym i ma szansę na zamianę miejsc z rezerwami Zagłębia. Oba zespoły dzielą dwa punkty. W sobotę można oczekiwać zaciętego meczu.

Lider grupy pojedzie na spotkanie z Pogonią Imielin. Piłkarzom Podlesianki wystarczy nawet skromna wygrana. Sobota dla katowiczan może być bardzo radosna.