Zina klasa okręgowa. Ta ostatnia sobota…

W grupie spadkowej lublinieckiej klasy okręgowej do rozegrania została ostatnia ligowa kolejka. Jedyny mecz rozegrali mistrz ze spadkowiczem.


W środę do 10 w tabeli Piasta Przyrów przyjechał zespół Jedności Boronów. Dobrze w spotkanie weszli goście, którzy za sprawą Karola Ślęzoka (13 minuta) i Arnolda Gadeckiego (34 minuta) prowadzili do przerwy. Po niej Norbert Myga (59 minuta) zdobył gola dla Piasta i wydawało się, że zespół gospodarzy się przebudzi. Szybko, bo już trzy minuty później Damian Michna trafił dla Jedności.

To jednak nie był koniec emocji w Przyrowie. Dla podopiecznych Marcina Nowaka kontaktowego gola zdobył Piotr Dula (67 minuta). Pod koniec spotkania Jedność ponownie powiększyła przewagę za sprawą Łukasza Żuka (81 minuta). W doliczonym czasie gry kolejny raz Piast złapał kontakt za sprawą Karola Hasikowskiego, jednak to było za mało, aby choćby zremisować. Zespół z Boronowa wygrał po raz 13 w grupie spadkowej lublinieckiej klasy okręgowej. Najwięcej emocji będzie jednak w sobotę.

Wówczas o utrzymanie w lidze będą rywalizować siedem drużyn, w tym wicelider tabeli ze Szczekocin. Podopieczni trenera Cezarego Siwego w ostatniej kolejce podejmą u siebie MLKS Woźniki. Sparcie do utrzymania wystarczy remis. Przy dobrym układzie tabeli podobnie jest z gośćmi. Tak naprawdę zespoły, które liczą na utrzymanie muszą wygrać swój mecz, z pominięciem Gromu Cykarzew czy Promienia Glinica, które są pewne spadku.


Kolejka 4 (z 17/18 kwietnia)
Piast Przyrów – Jedność Boronów 3:4 (0:2)
Gmina Kłomnice – Promień Glinica (sobota, 10 lipca, 17.00)
Lotnik Kościelec – Olimpia Truskolasy (sobota, 10 lipca, 17.00)
Sparta Szczekociny – MLKS Woźniki (sobota, 10 lipca, 17.00)
Orzeł Kiedrzyn – Sparta Lubliniec (sobota, 10 lipca, 17.00)
Grom Cykarzew – Pogoń Kamyk (sobota, 10 lipca, 17.00)


Fot. facebook.com/sparta.szczekociny

Komentarze