Zina klasa okręgowa. Z parkietu na stadion

Robert Gładczak został zawodnikiem KS-u Burza Borowa Wieś. 33-latek długie lata spędził na futsalowych parkietach


Ostatni zespół grupy mistrzowskiej klasy okręgowej w ostatnich spotkaniach ligowych będzie mógł skorzystać z usług reprezentanta Polski w futsalu. 33-latek długie lata spędził w barwach AZS-u UŚ Katowice, do którego wielokrotnie wracał. Występował także w barwach Clearexu Chorzów i GSF-u Gliwice.

Rozgrywający był jednym z zawodników, którzy wraz z reprezentacją Polski awansował na mistrzostwa Europy w 2017 roku. Był to pierwszy turniej kadry futsalu od 17 lat. Co ciekawe w tamtym czasie Gładczak był pracownikiem kopalni „Pokój”. W reprezentacji dał się także zapamiętać z gola, jakiego zdobył na początku ubiegłego roku. W wygranym 11:0 meczu z Maltą strzelił fantastycznego gola wolejem.

Gładczak został zaprezentowany kilka dni temu jako zawodnik Burzy. Miał już nawet okazję zadebiutować w jej barwach w ostatnim domowym meczu sezonu z KS-em Sielsią Miechowice. Choć wyszedł w pierwszym składzie, tak nie był w stanie pomóc swojej nowej drużynie, która przegrała 0:3. Drużynę z Borowej Wsi w tym sezonie czekają jeszcze dwa spotkania wyjazdowe. W sobotę zmierzą się z LKS-em Olimpią Boruszowice, a w kolejnym tygodniu czeka ich starcie na boisku LKS-u Przyszłość Ciochowice.


Fot. facebook.com/KsBurzaBorowawiess