Złoty interes Dortmundu

Piotr Tubacki

Reprezentant Stanów Zjednoczonych był w poprzednim sezonie wiodącą postacią aktualnego lidera Bundesligi, ale w bieżących rozgrywkach jest tylko zmiennikiem. Jego rozwój nie potoczył się tak, jak tego oczekiwano i choć jego aspekty motoryczne poprawiały się, jak należy, to Pulisic nie dojrzewał. Pojawiła się stagnacja. 20-latek jest bardzo chaotyczny i często podejmuje złe decyzje, choć oczywiście jego potencjał nadal jest spory. Mimo tego zdecydowanie lepiej od niego prezentuje się dwa lata młodszy Jadon Sancho, który jest jednym z motorów napędowych zespołu.

Drugi najdroższy

Dlatego też, gdy pojawiały się poważne plotki mówiące o jego transferze do Chelsea, kibice Borussii raczej zbytnio się tym nie przejęli. Media sugerowały, że dortmundczycy mieliby otrzymać 50 mln euro, co byłoby całkiem przyzwoitą sumą jak na takiego zawodnika. Jednak BVB poinformowała wczoraj na swojej stronie, że za Pulisica otrzyma więcej pieniędzy, bo 64 mln euro, co jest naprawdę bardzo dobrą ceną. Kierując się kwotami z niemieckiego serwisu „Transfermarkt „, jest to drugi najdrożej sprzedany piłkarz Borussii w jej historii po Ousmanie Dembele.

Zostanie w Dortmundzie

Jednak aspekt finansowy nie jest jedynym pozytywem, który ugrali Niemcy. Pulisic do Londynu trafi bowiem dopiero latem. Chelsea kupiła skrzydłowego Dortmundu i natychmiast wypożyczyła go z powrotem na Signal Iduna Park, dzięki czemu liderzy Bundesligi będą mogli korzystać z cennego zmiennika jeszcze przez pół roku. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ BVB nadal gra na trzech frontach i szeroka ławka będzie jej na wiosnę bardzo potrzebna.

– Od zawsze wielkim marzeniem Christiana było to, żeby zagrać w Premier League. To z pewnością ma związek z jego amerykańskim pochodzeniem, w wyniku czego nie było możliwości, aby przedłużyć jego kontrakt – przyznał dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc. Sam Christian Pulisic powiedział: – Podpisać kontrakt z takim legendarnym klubem to przywilej. Nie mogę się doczekać, aby być częścią tej drużyny złożonej ze światowej klasy piłkarzy.

 

Na zdjęciu: Myślami Christian Pulisic jest już na Stamford Bridge.