Zmiany nie tylko w pierwszej drużynie

I-ligowe Zagłębia sięga po nowych piłkarzy, ale zmiany w sosnowieckim klubie sięgają głębiej. Zarząd klubu postanowił dokonać zmian w sztabie szkoleniowym rezerw klubu z Sosnowca.


Nowym trenerem drugiego zespołu został Grzegorz Bąk, który ostatnio prowadził LKS Rajsko, IV-ligowca z Małopolski. Bąk to postać doskonale znana w sosnowieckim klubie.

– W Zagłębiu jestem niemal od trzydziestu lat, z krótkimi przerwami na pracę w innych klubach. Zaczynałem tutaj jako ośmiolatek, przeszedłem niemal wszystkie szczeble. W seniorach nie dane mi było co prawda zagrać, ale klub z Sosnowca zawsze był i jest w moim sercu. W 2008 roku rozpocząłem pracę z najmłodszymi grupami, potem prowadziłem także starsze roczniki.

W wieku 27 lat byłem z kolei grającym trenerem Czarnych Sosnowiec, ostatnio z seniorami pracowałem natomiast w klubie z Małopolski, LKS Rajsko. Teraz przyszedł czas na pracę z rezerwami Zagłębia. Zrobię wszystko, aby odwdzięczyć się za zaufanie, którym mnie obdarzono – podkreśla Bąk.

Warto wspomnieć, że Bąk wykonał kapitalną pracę w ekipie Rajska. To pod jego wodzą seniorski zespół po raz pierwszy awansował do grona czwartoligowców. Wcześniej jego podopieczni wywalczyli mistrzostwo klasy A.


Czytaj jeszcze: Trwa transferowa ofensywa, a to jeszcze nie koniec

Nabytą wiedzę będzie chciał teraz wykorzystać w pracy z drugą drużyną Zagłębia. – Pamiętajmy, że drugi zespół jest dla pierwszego zespołu. Jesteśmy stworzeni po to, aby zawodnicy, którzy nie grają w I lidze dogrywali się właśnie w rezerwach, tutaj nie wypadali z meczowego rytmu.

W tym roku mamy inny pomysł na drugą drużynę wymyślony przez dyrektora sportowego klubu oraz trenera koordynatora Akademii, aby ten zespół obudować zawodnikami nieco bardziej doświadczonymi niż szesnasto – siedemnastoletnimi. Zatrzymaliśmy chłopaków z najstarszego rocznika, osiemnastolatków, zobaczymy co z tego wyjdzie. Będą mieli o rok czasu więcej na przygotowanie się do gry na wyższym poziomie. Na pewno jednym z celów jest dostarczenie do pierwszego zespołu wychowanków i będziemy do tego dążyć.

Mamy pomysł na akademię, mamy pomysł na drugi zespół i liczymy, że te nasze wspólne plany wypalą – podkreśla Bąk.

Przypomnijmy, że pierwszy zespół Zagłębia prowadzony przez Krzysztofa Dębka jak na razie został wzmocniony czterema nowymi piłkarzami. Kolejni mają się pojawić w najbliższych dniach. Jutro najprawdopodobniej umowę podpisze kolejny Portugalczyk.

Fot. zaglebie.eu

Komentarze