Zmowa milczenia

Do wielu wydarzeń, jakie towarzyszyły przygotowaniom oraz występom reprezentacji Polski w mistrzostwach świata dopisujemy kolejne. Kontakty z mediami należy ograniczyć do minimum – tak dyrektywa przyszła z góry. Im mniej informacji o tym co się dzieje na zgrupowaniu w Nowym Targu, tym lepiej dla naszej dyscypliny – z takiego założenia wychodzą związkowi notable.

Rozgardiasz, jaki towarzyszy biało-czerwonym jest przede wszystkim związany z chorą sytuacją w PZHL, czyli brakiem pieniędzy w związkowej kasie. Ted Nolan, selekcjoner reprezentacji, jest nieobecny w Nowym Targu. Działacze twierdzą, że ma się pojawić we wtorek, a najpóźniej w środę. Kadrowicze mieli spotkanie z wiceprezesem Mirosławem Minkiną, ale o ustaleniach wiemy wiemy. Z naszych informacji wynika, że część pieniędzy zostanie wypłacona hokeistom…

Kolejne zmiany

Radosław Galant i Kamil Kalinowski, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, zrezygnowali z ubiegania się o miejsce w kadrze, bowiem niebawem zostaną ojcami. Ich miejsce zajęli Mateusz Michalski (Podhale) i Kacper Guzik (Saale Bulls Halle) z niemieckiej oberligi. Wątpliwe jednak, by mieli oni szansę wywalczenia miejsca w reprezentacji. Ponadto do szerokiej kadry na MŚ, która jest zatwierdzana przez IIHF, zostali powołani: Dominik Paś i Dominik Jarosz (obaj JKH GKS Jastrzębie) oraz Mateusz Gościński (GKS Tychy). To tak na wszelki wypadek, gdyby kadrę dopadły jakieś kolejne nieprzewidziane i przykre niespodzianki.

Jest niemal pewne, że Grzegorz Pasiut, mistrz Białorusi z Niemanem Grodno, nie wystąpi w Budapeszcie, bo jego kolano jest mocno nadwyrężone. Przejdzie jeszcze badania rezonansem magnetycznym, ale wątpliwe, by pojawił się na zgrupowaniu. Zresztą jego pracodawca wyraźnie zaznaczył, że jeżeli chce prolongować kontrakt na kolejny sezon, musi wyprostować wszystkie problemy zdrowotne.

Mało nas!

W tej chwili kadra licz 27 osób, ale nie jest ona najsilniejsza, skoro aż 8 (!) potencjalnych reprezentantów zrezygnowało. Ostatni raz taka historia miała miejsce bodaj przed MŚ w 1992 roku w Pradze. Andrzej Zabawa, kierownik reprezentacji, nie ukrywa, że liczy na rychłe przybycie Pawła Droni, który wyrażał zainteresowanie grą w reprezentacji.

Istnieją jednak obawy, że jeżeli nie zostanie wypłacona część zaległości, to należy się liczyć z kolejnymi rezygnacjami. Nikt oczywiście tego głośno nie mówi… W tej sytuacji podczas turnieju w Budapeszcie musimy się modlić, by przypadkiem biało-czerwoni nie opuścili Dywizji IA. Włosi, Słoweńcy, Kazachowie, Brytyjczycy oraz Węgrzy mają swoje aspiracje i w tej stawce nie ma kandydata do spadku!

 

Obecna kadra biało-czerwonych

Bramkarze: John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia).

Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Kamil Górny i Bartłomiej Pociecha (wszyscy Tychy), Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda (obaj Cracovia), Jakub Wanacki (Tauron KH GKS Katowice) i Oskar Jaśkiewicz (Podhale).

Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Filip Komorski i Jakub Witecki (Tychy), Kasper Bryniczka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (wszyscy Cracovia), Mikołaj Łopuski, Tomasz Malasiński (obaj Katowice), Jan Steber (Automatyka Gdańsk), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Mateusz Michalski, Bartłomiej Neupauer (wszyscy Podhale), Kacper Guzik (Saale Bulls Halle).