Zobacz oceny po meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice [GALERIA]

Oceny po meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice

OCENIAMY GÓRNIKA ZABRZE

MARTIN CHUDY 7

Martin Chudy
Lukasz Sobala / Press Focus

Po słabym pucharowym występie w Łodzi, zaliczył kolejne bardzo dobre spotkanie w lidze. Kilka razy mocno pomógł kolegom, a parada z końcówki, kiedy to wyjął  spod poprzeczki piłkę po atomowym uderzeniu Patryka Tuszyńskiego, śmiało może kandydować do miana interwencji 14. kolejki ekstraklasy!

BORIS SEKULIĆ 5

Nie było to zbyt dobre spotkanie piłkarza z Serbii. Nie dokładał tyle, co zwykle z przodu, a i co do niektórych interwencji w defensywie można było mieć zastrzeżenia. Jak choćby wtedy, gdy dał sobie zagrać piłkę za plecy, a  Gerard Badia  trafił w słupek.

PRZEMYSŁAW WIŚNIEWSKI 5

Wiśniewski
Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Pechowy występ młodzieżowego reprezentanta Polski, który na początku drugiej połowy lewą nogą skierował piłkę do siatki po uderzeniu Tomasza Jodłowca.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ 6

Toczył zażarte boje z Piotrem Parzyszkiem, ponadto często crossowymi podaniami starał się uruchomiać kolegów z przodu. Kiedy mógł, to włączał się też do akcji ofensywnych i to nie tylko przy stałych fragmentach gry.

ERIK JANŻA 6

Erik Janża
Lukasz Laskowski / PressFocus

Kolejny solidny mecz reprezentanta Słowenii. To po jego dobrym dośrodkowaniu gola głową zdobył Szymon Matuszek. Dla lewego obrońcy to już czwarta asysta w tym sezonie.

KAMIL ZAPOLNIK 5

Plus, jak zwykle, za walkę, ofiarności i poświęcenie. Minus za wykończanie akcji. Dobrą sytuację zmarnował w pierwszej połowie, kiedy to huknął na siłę z kilkunastu metrów, ale niecelnie.

SZYMON MATUSZEK 7

Press Focus

Jeszcze niedawno rezerwowy, natomiast teraz pierwszoplanowa postać w linii pomocy „górników”. Dobrą grę w derbach przypieczętował efektownym golem zdobytym głową. Przy stałych fragmentach naprawdę niebezpieczny pod bramką rywala. Tego elementu nauczył się w Wodzisławskiej Szkole Piłkarskiej, której jest wychowankiem.

FILIP BAINOVIĆ 6

Serb dość niespodziewanie, po trzech miesiącach, ponownie znalazł się w wyjściowym zestawieniu i trzeba przyznać, że zaliczył solidne zawody.

JESUS JIMENEZ 6

Adam Starszynski / PressFocus

Znowu ta nieskuteczność! Potrafi się urwać obrońcy czy efektownie wygrać pojedynek, ale często pod bramką przeciwnika jest nieskuteczny. Tak też było w derbach z Piastem.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI 5

Dobrze, że dostał szansę od początku. Kilka razy nieźle rozprowadzał ataki swojego zespołu. Powinien grać od początku także w kolejnych spotkaniach.

IGOR ANGULO 5

Igol Angulo

Kilka strzałów czy niezłych zagrań. Jednego, czego brakuje, to na pewno gole i z pewnością doświadczony napastnik świetnie zdaje sobie z tego sprawę.

DAVID KOPACZ 4

Wszedł na boisko w trudnym momencie, kiedy jego drużyna straciła akurat gola. Starał się jednak, jak mógł.

JUAN BAUZA 3

Mógł zostać bohaterem spotkania, kiedy to trafi do siatki w 87 minucie po podaniu Angulo. Niestety dla niego arbiter, po konsultacji z VAR, gdzie siedział wczoraj nie kto inny, jak Tomasz Musiał, odgwizdał spalonego.

DANIEL ŚCIŚLAK – NIESKLAS.

Oceniał Michał Zichlarz

Zobacz jeszcze: Kto latem dokonał lepszych transferów?

OCENIAMY PIASTA GLIWICE

FRANTISZEK PLACH 7

Frantiszek Plach w bramce Piasta Gliwice
Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Bez szans przy golu na 1:1. Prezentował równy, wysoki poziom. Był bardzo czujny przy każdym dalekim zagraniu albo dośrodkowaniu gospodarzy. Najważniejsza interwencja miała miejsce w drugiej połowie, gdy zatrzymał Jimeneza w sytuacji sam na sam.

BARTOSZ RYMANIAK 6

Miał ochotę włączać się do akcji ofensywnych, ale nie zawsze były ku temu możliwości. Kilka razy należało się jednak spodziewać precyzyjniejszego podania. Generalnie jednak, nie zawiódł w swoich pierwszych śląskich derbach

UROSZ KORUN 5

To nie był zły mecz Słoweńca, ale kilka razy dał się zaskoczyć podaniem z głębi pola lub przerzutem, przez co w polu karnym robiło się gorąco. W poprzednich meczach grał na jeszcze wyższym poziomie, ale tragedii nie ma.

PIOTR MALARCZYK 5

O mały włos, a sprokurowałby rzut karny dla Górnika. Na jego szczęście faul był przed linią szesnastki, choć w powtórkach było widać, że Kamil Zapolnik dużo dodał od siebie. Kilka razy dał się przechytrzyć.

MIKKEL KIRKESKOV 5

Foto Lukasz Sobala / Press Focus

Tylko piątka, bo doskonale wiemy, że stać go na więcej. W defensywie bardzo uważny, choć nie miał łatwo z aktywnym Łukaszem Wolsztyńskim. Kilka razy dobrze podłączał się w ofensywie, ale gdy należało tylko dobrze podać… to mu nie wychodziło.

PATRYK SOKOŁOWSKI 6

Sprawdził się w derbowym boju. Więcej razy wywiązywał się z zadań defensywnych, ale też zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie pokazał, że potrafi rozruszać atak jednym swoim podaniem.

TOMASZ JODŁOWIEC 6

Credit: Press Focus

Trudny do oceny, bo nie dość, że był ustawiony bardzo ofensywnie, to wiele razy musiał walczyć o górne piłki. Strzelił ważnego gola, dobrze odnajdując się w kontrze, ale to on skakał do główki z Matuszkiem przy golu na 1:1…

TOM HATELEY 5

Nie był sobą, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mogło się wydawać, że kapitan źle wszedł mecz. Kilka razy był spóźniony, a rywale zgarniali tzw. drugie piłki. Później nieco się rozkręcił, ale jego potencjał jest oczywiście większy

JORGE FELIX 5

Piast Gliwice - Korona Kielce
Norbert Barczyk / PressFocus

Mocno odczuł derby na własnej skórze i kościach, bo rywale nie dawali mi pograć i często atakowali go na granicy przepisów. Przez to nie rozwinął skrzydeł, ale wyraźnie odżył, gdy na boisku pojawił się Gerard Badia.

SEBASTIAN MILEWSKI 6

Nie miał łatwego zadania, ale podjął rękawicę, zarówno jeśli chodzi o walkę, jak i walory czysto piłkarskie. Odbiory, rozegrania – było widać u niego sporą aktywność.

PIOTR PARZYSZEK 6

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Miał spory apetyt na gola, bo wiele razy otrzymywał dobre podania w polu karnym. Za każdym razem jednak jego uderzeniom czegoś brakowało. Najbliżej był gola w drugiej połowie, gdy z bliskiej odległości trafił w bramkarza Górnika.

PATRYK TUSZYŃSKI 6

Dobra zmiana, podobnie jak Gerarda Badii. Mógł strzelić gola na 2:1 dla Piasta, ale nie sięgnął piłki po dobrym podaniu od Piotra Parzyszka. Oprócz tego oddał atomowy strzał z którym Martin Chudy ledwo sobie poradził.

GERARD BADIA – niesklas.

Grał zbyt krótko, by go ocenić, ale wniósł sporo ożywienia. Raz trafił piłką w słupek.

Oceniał Krzysztof Brommer

Przeczytałeś oceny po meczu Górnik Zabrze – Piast Gliwice. Zobacz jeszcze: Co Gerard Badia zapamięta po derbach