Zobacz oceny po meczu Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze

Górnik Zabrze znów pokazał pazur, pokonując 2:1 Jagiellonię Białystok mocnego kandydata do mistrzostwa Polski. Oczywiście w zespole Marcina Brosza brylował Igor Angulo, ale reszta zawodników pokazała się z dobrej strony.

TOMASZ LOSKA 6

Kilka pewnych interwencji. Szczególnie w drugiej połowie musiał się wykazywać po wejściu na boisko aktywnego Karola Świderskiego.

MATEUSZ WIETESKA 6

Starał się w obronie, a kiedy nadarzyła się okazja, to włączał się do akcji ofensywnych. Skutecznie wyeliminował jedną z najsilniejszych broni Jagii, rajdy Arvydasa Novikovasa.

DANI SUREZ 6

Dobry w defensywie, widoczny w ataku. To po jednej z jego główek pod koniec I połowy Mariusz Pawełek o mało co nie wyciągnął piłki z siatki. Dobrze wprowadzał piłkę do gry.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ 6

Podobnie, jak w przypadku Suareza. Nie dał pograć napastnikom rywala, a przy tym kiedy mógł, to wędrował pod bramkę przeciwnika.

ADRIAN GRYSZKIEWICZ 6

Grał dopiero czwarte ligowe spotkanie, a poczynał sobie jak rutyniarz. Skoncentrowany na grze w defensywie. Skutecznie poradził sobie z Przemysławem Frankowskim.

DAMIAN KĄDZIOR 6

Na swoim terenie w Białymstoku starał się, jak mógł. Harował od pola karnego do pola karnego. Mocny punkt zespołu.

SZYMON MATUSZEK 6

Zagrał na swoim solidnym poziomie. Kolejny dobry występ w tym sezonie kapitana Górnika.

SZYMON ŻURKOWSKI 8

Świetny występ. Napędzał ataki zabrzan, a na bramkę Jagi uderzał raz z lewej, raz z prawej nogi. Piękna asysta przy drugim golu Angulo. Do tego ofiarna interwencja przy jednym ze strzałów Świderskiego, po którym piłka zmierzała do siatki.

RAFAŁ KURZAWA 7

Nota byłaby jeszcze wyższa, gdyby sędzia uznał mu prawidłowo zdobytą przez niego bramkę. Jak zwykle robił to, co do niego należało. Przy pierwszym trafieniu Angulo zaliczył już 15 asystę w tym sezonie!

DANIEL LISZKA 5

Zbiera ligowe doświadczenie. Akurat w sobotę nie błysnął tak, jak wcześniej w towarzyskim meczu z Hajdukiem Split.

IGOR ANGULO 8

Znowu dal o sobie znać zdobywając dwa efektowne gole. Być może teraz otworzy się worek z golami i znowu zacznie trafiać regularnie. Pokazał, że nie ma zamiaru oddawać bez walki rywalizacji o koronę króla strzelców ekstraklasy.

WOJCIECH HAJDA 5

Wszedł na boisko w trudnym momencie, ale poczynał sobie bez kompleksów. Solidne zawody.

ADAM WOLNIEWICZ NIESKLAS.