Zobacz oceny po meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

Oceny podopiecznych Marcina Brosza po meczu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

TOMASZ LOSKA 3

Popełnił fatalny błąd przy czwartej straconej przez jego zespół bramce, nie dość mocno piąstkując piłkę w swoim polu bramkowym. Z sześciu celnych strzałów rywala przepuścił cztery. Pierwszą część sezonu zamknął bardzo słabym występem.

ADAM WOLNIEWICZ 2

Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Beznadziejne spotkanie w wykonaniu prawego obrońcy, a błąd przy gol na 0:2 dla rywala, to kuriozum na boiskach ekstraklasy, nie przystające do tego poziomu rozgrywek. Nie ma co komentować…

MICHAŁ KOJ 3

Niepewny, niezdecydowany, źle ustawiający się i podejmujący złe wybory. Bardzo słaby mecz.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ 4

Lepszy we wprowadzeniu piłki, niż w działaniach destrukcyjnych. W sobotę znacznie zszedł poniżej swojego poziomu.

ADRIAN GRYSZKIEWICZ 4

Już w pierwszych minutach wybijał piłkę spod nóg Sobiecha. Potem umiejętnie blokował Paixao. Z kwartetu obrońców zagrał w miarę, na jako takim poziomie…

KAMIL ZAPOLNIK 3

Zagubiony, zagłuszony, jakby w ogóle nie było go na boisku, a to przecież typ walczaka, który potrafi „szarpnąć”. W starciu z liderem słabiutko.

SZYMON MATUSZEK 4

Szymon Matuszek (z lewej) w sobotę nie miał zbyt wiele do powiedzenia…

Nie był w stanie wiele zdziałać w środku pola. Kilka niepotrzebnych start. W drugiej połowie raz, po strzale głową, próbował zaskoczyć Kuciaka.

SZYMON ŻURKOWSKI 3

Szczególnie na początku notował fatalne straty przed swoim polem karnym. Jedna z nich skończyła się stratą gola. Bardzo słabe spotkanie w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski.

JESUS JIMENEZ 4

Coś tam starał się zrobić, próbował ruszyć do przodu, ale niewiele z tych jego wysiłków wychodziło.

MARCIN URYNOWICZ 3

Kompletnie odcięty od podań, starał się szukać gry już w środku pola. Na niewiele się to zdawało. Zmieniony już w przerwie.

IGOR ANGULO 4

Miał „swoją” okazję w drugiej połowie, ale chybił w sytuacji sam na sam. W tej sytuacji, pod względem zdobytych bramek na koniec pierwszej części rozgrywek, zrównał się z nim Flavio Paixao.

MACIEJ AMBROSIEWCZ 4

Pochodzi z Gdyni, na meczu byli jego najbliżsi, więc starał się jak mógł. Z rozpędzonym liderem niewiele był jednak w stanie zrobić. W sobotę byli od niego na boisku dużo słabsi.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI 3

Po jego dobrym, prostopadłym zagraniu Angulo mógł zdobyć honorowego gola, ale chybił.