Zryw Wojciechowskiego

Gracze MKS-u nie mieli ostatnio dobrej passy. Stracili podkoszowego Szymona Łukasiaka – odszedł do Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – przegrywali mecz za meczem. Do tego fatalnie prezentowali się we własnej hali. Po raz ostatni cieszyli się w niej z triumfu 23 grudnia, gdy ograli HydroTruck Radom.

Gospodarze mecz z walczącą o utrzymanie Spójnią zaczęli bardzo dobrze. Już w pierwszej akcji „trójkę” trafił Michał Gabiński. Potem już tak dobrze nie było. Goście pokazali, że w koszykówkę grać potrafią i że nie zamierzają bez walki oddać miejsca w elicie. Zdobyli 9 punktów z rzędu. Długo z prowadzenia się jednak nie cieszyli. Potem mecz się wyrównał, a grę miejscowych napędzali Cleveland Melvin oraz Mathieu Wojciechowski. Ten pierwszy popisywał się wejściami pod kosz i rzutami z półdystansu, Wojciechowski natomiast był skuteczny na linii rzutów wolnych. Z kolei wśród gości prym wiedli doskonale znany w Dąbrowie Górniczej Piotr Pamuła oraz Rod Camphor.

Spotkanie rozstrzygnęło się w ostatnich pięciu minutach. Jeszcze w 32 minucie był remis 63:63 i wtedy nastąpił popis Wojciechowskiego. Skrzydłowy MKS-u zdobył 7 punktów z rzędu, popisując się m.in. dwoma efektownymi wsadami. Swoje dołożyli jeszcze Ben Richardson, Gabiński oraz Mateusz Zębski.

Na 3 minuty przed końcową syreną przewaga miejscowych wzrosła do 10 „oczek” (77:67) i ta zaliczka okazała się wystarczająca. Zdenerwowani uciekającą szansą goście nie byli w stanie zagrozić dąbrowianom.

We wczorajszym spotkaniu w MKS-ie zadebiutował Deng Deng. Pochodzący z Sudanu Południowego, ale mający również australijski paszport skrzydłowy, wypadł poprawnie. Zagrał 15 minut i w tym czasie zdobył 8 punktów i miał 5 zbiórek. Widać było jednak brak zgrania z kolegami i problemy z aklimatyzacją.

MKS Dąbrowa Górnicza – Spójnia Stargard 86:80 (16:22, 26:21, 17:16, 27:21)

DĄBROWA GÓRNICZA: .Gabiński 10 (2×3), Wojciechowski 18 (1×3), Melvin 22 (1×3), Richardson 9 (1×3), De Leon 3 – Dawdo, Zębski 10 (1×3), Stryjewski, Kobel 8 (1×3), Deng 8.Trener Jacek WINNICKI

STARGARD: Pabian 14 (3×3), Pamuła 10 (1×3), Camphor 24 (3×3), Carter 9 (1×3), Taylor 10 – Bręk, Dymała, Fraś 7 (1×3), M. Wilczek 4, Richards 2. Trener Kamil PIECHUCKI.

Na zdjęciu: Mathieu Wojciechowski (z prawej) w ostatniej kwarcie włączył „dodatkowy bieg” i dał MKS-owi wygraną.