Zobacz
Do góry

Żurkowski: Nie chcemy się zatrzymywać

– Każdy z nas wie, na co nas stać. Jesteśmy prawdziwą drużyną – mówi Szymon Żurkowski, pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski.


Bramka, asysta i zwycięstwo 3:2 nad Belgią. Chyba lepiej nie mógł sobie pan wyobrazić początku młodzieżowych mistrzostw Europy…

Szymon ŻURKOWSKI: – Najważniejsze było to, że po straconej bramce nie załamaliśmy się. I od razu chcieliśmy odwrócić losy tego spotkania. Chcieliśmy grać swoją piłkę i zaczęło to nam wychodzić. Zdobyłem wyrównującą bramkę po składnej akcji całej drużyny. Koledzy wypracowali mi tę sytuację. Uderzyłem z dystansu, lewą nogą i… do końca nie wyszło mi to tak, jakbym chciał. Najważniejsze jednak, że wpadło do siatki. Każda bramka dodaje skrzydeł. I ten gol, istotnie, bardzo nam pomógł. Uwierzyliśmy, że stać nas na wiele.

Znakomity początek mistrzostw Europy U21. Polacy zgarniają trzy punkty w meczu z Belgią

Co, po takim występie, cieszy pana najbardziej?

Szymon ŻURKOWSKI: – Najbardziej cieszy to, że udanie zaczęliśmy turniej i pokonaliśmy Belgów. Pierwsze spotkania na takich turniejach nie należą do łatwych i są niezwykle ważne. Ale to dopiero pierwszy krok. Jeszcze sporo takich kroków zostało do wykonania, a my nie chcemy i nie zamierzamy się zatrzymywać. Każdy z nas wie, na co nas stać. Jesteśmy prawdziwą drużyną i każdy za każdego chce pracować i chcemy ze sobą współpracować.

Rzeczywiście atmosfera w zespole jest imponująca. Trzeba przyznać, że wraz z trenerem i sztabem szkoleniowym stworzyliście niezwykłą grupę…

Szymon ŻURKOWSKI: – To jest podstawa dla tego, że to wszystko tak dobrze funkcjonuje. Wiadomo, że jeżeli się wygrywa, to każdy chce jeszcze więcej. Zamierzamy to udźwignąć. Ale na pewno nie zamierzamy niczego komukolwiek obiecywać. Do każdego kolejnego meczu podejdziemy tak samo, jak do spotkania z Belgią. Zmotywowani i z ogromną chęcią zwycięstwa. Nie pozostaje nam nic innego, jak w meczach z Włochami i Hiszpanią dać z siebie wszystko.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w piłka nożna

 • Babskim okiem. Sami oddali

  O pieniądzach można w kółko - stwierdziła moja wścibska sąsiadka, która - jak nikt inny - znakomicie wie kto i ile...

  Lidia Nowakowa17 listopada 2019
 • Kosztowny „wielbłąd”

  Warta przegrała prestiżowy mecz w Grodzisku Wielkopolskim ze Stalą, ale zachowała fotel lidera.

  Bogdan Nather17 listopada 2019
 • Tysiące kilometrów Manneha

  Pomocnik Górnika Zabrze Alasana Manneh po raz kolejny w ostatnim czasie poleciał na mecze reprezentacji Gambii.

  Michał Zichlarz17 listopada 2019
 • Koniec świetnej serii. GieKSa zatrzymana w Pruszkowie

  Katowiczanie rozpoczęli rundę rewanżową od porażki 1:2 ze Zniczem, wskutek której trzej najwięksi rywale w walce o awans delikatnie jej uciekli.

  Maciej Grygierczyk17 listopada 2019
 • Karol Danielak: Pomogło osłabienie rywala

  Rozmowa z Karolem Danielakiem, pomocnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

  Radosław Mitura17 listopada 2019
 • Ile i za co? „Krycha” budził strach

  Tydzień po podejrzeniu wstrząśnienia mózgu pomocnik Lokomotiwu Moskwa był najlepszy na boisku w Jerozolimie.

  Jakub Kubielas17 listopada 2019
 • Bez rozgrzewki. Ciekawe przypadki Pawła Wszołka

  Podsumowując (z odrobiną złośliwości): przyjeżdża chłop de facto niechciany na zachodzie, z kilkumiesięczną przerwą w graniu, za to z samym tylko...

  Andrzej Grygierczyk17 listopada 2019
 • Henryk Latocha: Cudu nie było

  Czterokrotny mistrz Polski, pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski i 8-krotny reprezentant Polski Henryk Latocha ocenia występ biało-czerwonych w Jerozolimie.

  Jerzy Dusik17 listopada 2019
 • Statystyki po stronie mistrza

  Piast Gliwice pierwszą część sezonu zasadniczego ekstraklasy zakończył z 28 punktami i drugim miejscem w tabeli. Przeanalizowaliśmy szczegółowo statystyki mistrza Polski,...

  KRIS17 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com