Żużel. Będzie Dudek dance?

Jeźdźcy uczestniczący w Grand Prix będą teraz rywalizować w drugiej rundzie cyklu – w Krsku. Liderem klasyfikacji generalnej jest Patryk Dudek, który w przeszłości znakomicie sobie radził na słoweńskim torze – m.in. triumfował w 2018 r., a dwa lata temu zajął tam trzecie miejsce.

Pierwszą edycję tegorocznych zmagań w indywidualnych mistrzostwach świata, 18 maja w Warszawie, wygrał wprawdzie Duńczyk Leon Madsen, ale najwięcej punktów zgromadził Dudek – 16. W klasyfikacji GP żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra wyprzedza o punkt Szweda Fredrika Lindgrena, o dwa Duńczyka Nielsa Kristiana Iversena i o trzy właśnie Madsena. Piąty jest Bartosz Zmarzlik – 10. Tyle samo punktów zgromadził m.in. Bartosz Smektała, który wystąpił w Warszawie z „dziką kartą”.

W Słowenii wystąpi czterech reprezentantów Polski, posiadających stałe miejsce w tegorocznej GP. Oprócz Dudka i Zmarzlika również Janusz Kołodziej i nieobecny w Warszawie z powodu kontuzji Maciej Janowski. Podobnie jak w pierwszej rundzie GP zabraknie Amerykanina Grega Hancocka, który z powodu choroby żony zawiesił karierę. Ponownie zastąpi go Brytyjczyk Robert Lambert. Z „dziką kartą” wystąpi Słoweniec Matic Ivacic, a rezerwowymi będą jego rodacy Nick Skoria i Denis Stojs.

W piątek na 12-tysięcznym obiekcie w Krsku o godz. 19.00 rozpoczną się kwalifikacje (decydujące o kolejności numerów startowych zawodników), co jest nowością tegorocznego cyklu. Nie pojadą w nich zawodnicy, którzy również w piątek wystąpią w dwóch meczach ekstraligowych w Polsce.

Pozostałe turnieje IMŚ 2019

15.06. – GP Czech w Pradze
6.07. – GP Szwecji w Hallstavik
3.08. – GP Polski we Wrocławiu
17.08. – GP Skandynawii w Malilli
31.08. – GP Niemiec w Teterow
7.09. – GP Danii w Vojens
21.09. – GP Wielkiej Brytanii w Cardiff
5.10. – GP Polski w Toruniu

 
Grand Prix Słowenii

Krsko, sobota godz. 19.00
Transmisja w Canal+

Na zdjęciu: Warszawa podziwiała już triumfującego Patryka Dudka.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ