Żużel. Ciężkie dni

Włókniarza Częstochowa i Spartę Wrocław czekają trudne spotkania. „Lwy” u siebie podejmą Stal Gorzów. Wrocławianie udają się do Leszna na mecz z mistrzem Polski.


W lepszej sytuacji jest Sparta. Wrocławianie wygrali u siebie spotkanie z Unią, która ma problemy z jazdą na własnym torze. Dodatkowo podopieczni Dariusza Śledzia są niepokonani od kwietniowego spotkania z Motorem Lublin. Można więc zakładać, że niedzielne spotkanie będzie dla Unii niezwykle ciężkie.

Leszczynianie potrzebują jednak zwycięstwa. W walce o play-offy będzie ono ważne. Przede wszystkim ich przewaga nad Włókniarzem może wzrosnąć. Ponadto udowodnią, że potrafią wygrać nawet ze Spartą, co tylko poprawi nastroje w zespole i da motywacyjnego „kopa” co przełoży się na resztę sezonu zasadniczego. Pozostałe spotkania, w porównaniu do najbliższej niedzieli wydają się dość łatwe. Unia na własnym torze podejmie jeszcze GKM Grudziądz oraz Motor Lublin. Czeka ją także wyjazd do Zielonej Góry na mecz z Falubazem.

Najpoważniejszym rywalem Unii jest Włókniarz. Częstochowianie są jednak w trudniejszym położeniu. Zwycięstwo ze Stalą Gorzów będzie niewystarczające. „Lwy” nie mogą już kalkulować i w ostatnich czterech kolejkach i muszą postawić wszystko na jedną kartę. Najbliższe dwie kolejki dają odpowiedź, czy kibice częstochowian powinni mieć jeszcze jakąkolwiek nadzieje na sukces. Dzisiaj Włókniarz zmierzy się ze Stalą, z kolei za tydzień podopiecznych Piotra Świderskiego czeka wyjazd do Wrocławia.

Ważny w kontekście utrzymania mecz zostanie rozegrany Grudziądzu. Miejscowy GKM zmierzy się z Apatorem Toruń. Przy zwycięstwie gospodarzy oraz porażce Falubazu Zielona Góra w Lublinie trzy drużyny walczące o utrzymanie będą miały tyle samo punktów na trzy kolejki przed końcem zmagań ligowych.


Piątek, 2 lipca

Motor Lublin – Marwis.pl Falubaz Zielona Góra (godz.18.00)

Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów (godz. 20.30)

Niedziela, 4 lipca

ZOOLeszcz, DPV Logistic GKM Grudziądz – eWinner Apator Toruń (godz. 16.30)

FOGO Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław (godz. 19.15)


Fot. Radek Kalina/Pressfocus