Żużel. Cud w Vojens?

Kolejny finał SEC odbędzie się w duńskim Vojens. Niestety, zabraknie kliku stałych uczestników cyklu. Przede wszystkim Roberta Lamberta, który w Toruniu doznał kontuzji kręgosłupa. W jego miejsce wskoczył Mistrz Europy z 2017 roku, Andrzej Lebiediew. Łotysz jeszcze rok temu regularnie startował w SEC-u.

Drugim nieobecnym będzie David Bellego, który w tych samych zawodach co Brytyjczyk, nabawił się urazu obojczyka. Francuz jest już po operacji, jednak nie może jeszcze wziąć udziału w sobotnim konkursie. W jego miejsce początkowo wskoczył Jurica Pavlic, ale z niewiadomych przyczyn, na torze zobaczymy Andrieja Kudriaszowa.

Speedway of Nations. Wygrać może każdy

Reszta stawki jest niezmieniona. Dziką kartę otrzymał reprezentant truly.work Stali Gorzów Peter Kildemand, ale nie będzie on jedynym Duńczykiem w turnieju. Oczy kibiców będą zwrócone głównie na Leona Madsena, który traci tylko jeden punkt do liderującego w klasyfikacji generalnej Grigorija Łaguty. Tuż za nim w tabeli znajduje się kolejny reprezentant tego skandynawskiego kraju, Nicki Pedersen. A przecież są jeszcze Michael Jepsen Jensen, Mikkel Michelsen oraz Anders Thomsen. Ten ostatni brał udział w fatalnie wyglądającym karambolu 2 tygodnie temu, w którym ucierpiał Lambert.

Spośród Polaków największe szansę na dobry rezultat mają Kacper Woryna i Bartosz Smektała. Obaj znajdują się tuż poza podium, ale zwycięstwo w którymkolwiek finale zawodów będzie ocierało się o miano cudu. Przy tak dobrze dysponowanym i głodnym kolejnych triumfów Madsenie oraz spragnionym żużlowych wrażeń Łagucie, ciężko marzyć o byciu na najwyższym stopniu podium. Jednak awans do ostatniego biegu dnia będzie traktowany jako sukces. Obaj Polacy zresztą już tego dokonali – ostatnio Woryna, a w Guestrow Smektała.

Lista startowa:

1. Jarosław Hampel, 2. Kai Huckenbeck, 3. Peter Kildemand, 4. Grigorij Łaguta, 5. Nicki Pedersen, 6. Vaclav Milik, 7. Michael Jepsen Jensen, 8. Antonio Lindbaeck, 9. Andriej Kudriaszow, 10. Andrzej Lebiediew, 11. Anders Thomsen, 12. Bartosz Smektała, 13. Kacper Woryna, 14. Leon Madsen, 15. Paweł Przedpełski, 16. Mikkel Michelsen, 17. Frederik Jakobsen, 18. Andreas Lyager

 

Na zdjęciu: Kacper Woryna ma szanse na dobry wynik w Vojens.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ