Zobacz
Do góry

Żużel GP Czech. Wygrywał tylko Gollob

Przed Grand Prix Czech dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują polscy reprezentanci.

Na słynnej praskiej Markecie w sobotę rozegrana zostanie Grand Prix Czech, która jest trzecią eliminacją mistrzostw świata. Tor w Pradze nie był zbyt szczęśliwy dla Polaków. Zwyciężał na nim tylko – dwukrotnie – Tomasz Gollob. Na podium stawali też m.in. Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak.

Do jutrzejszych zawodów Bartosz Zmarzlik przystąpi z pozycji lidera, a Patryk Dudek z drugiego miejsca, obaj mają po 28 punktów. Przed rokiem na Markecie rywalizowali ze zmiennym szczęściem – Dudek zajął drugie miejsce, a Zmarzlik z czterema punktami był dopiero 15. Ten drugi przystępuje jednak do sobotniego turnieju po zwycięstwie w słoweńskim Krsku, gdzie Dudek był czwarty w finale.

Na odległych pozycjach w klasyfikacji generalnej MŚ są dwaj pozostali Polacy startujący w tym sezonie GP. Powracający do formy po kontuzji barku Maciej Janowski w Krsku zdobył cztery punkty i z takim dorobkiem zajmuje 16. miejsce. Na 14. pozycji z 11 punktami jest Janusz Kołodziej. Pomiędzy nimi plasuje się Bartosz Smektała, który wystąpił w GP Polski w Warszawie z tzw. dziką kartą i zdobył 10 punktów.
W Pradze zabraknie m.in. mającego coraz mniejsze szanse na obronę tytuły Taia Woffindena.

Finał Grand Prix: Srebrny Zmarzlik tylko postraszył Woffindena

Reprezentujący barwy Betard Sparty Wrocław Brytyjczyk przed tygodniem w meczu ligowym z Motorem Lublin po upadku w pierwszym biegu doznał urazu kręgosłupa szyjnego oraz złamania kości łopatki. Jego miejsce zajmie drugi rezerwowy, czyli Australijczyk Max Fricke. Pierwszy rezerwowy, tj. Brytyjczyk Robert Lambert, ponownie zastąpi Amerykanina Grega Hancocka, który zrezygnował ze startów z powodu choroby żony. Z „dziką kartą” pojedzie Czech Vaclav Milik, a rezerwowymi będą jego rodacy Zdenek Holub i Ondrej Smetana.

Początek sobotniej Grand Prix o godz. 19.00. Dzień wcześniej o 16.00 rozpoczną się kwalifikacje (decydujące o kolejności numerów startowych zawodników), co jest nowością tegorocznego cyklu.

 

Czołówka klasyfikacji generalnej

1. Bartosz Zmarzlik 28
2. Patryk Dudek 28
3. Leon Madsen (Dania) 26
4. Martin Vaculik (Słowacja) 24
5. Niels Kristian Iversen (Dania) 21
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 20
7. Emil Sajfutdinow (Rosja) 19
8. Tai Woffinden (W.Brytania) 15

14. Janusz Kołodziej 11
15. Bartosz Smektała 10
16. Maciej Janowski 4

Pozostałe turnieje Grand Prix 2019

6.07. – Grand Prix Szwecji w Hallstavik
3.08. – Grand Prix Polski we Wrocławiu
17.08. – Grand Prix Skandynawii w Malilli
31.08. – Grand Prix Niemiec w Teterow
7.09. – Grand Prix Danii w Vojens
21.09. – Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff
5.10. – Grand Prix Polski w Toruniu

Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik w Pradze chce obronić pozycję lidera w cyklu Grand Prix.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze