Żużel. Marek Cieślak w ROW-ie Rybnik!

Nowym szkoleniowcem rybniczan został Marek Cieślak, wieloletni selekcjoner reprezentacji Polski, a ostatnio trener żużlowców Włókniarza Częstochowa.


Trener Cieślak zajmie się pierwszą drużyną, a za szkółkę nadal odpowiadać będą Antoni Skupień i Andrzej Wyglenda – powiedział prezes rybnickiego klubu, Krzysztof Mrozek, który w piątek przedstawił również skład zespołu na nowy sezon.

Znaleźli się w nim: Rune Holta, Kacper Gomólski, Wiktor Trofimow, Michael Jepsen Jensen, Siergiej Łogaczow, Leon Flint oraz juniorzy: Mateusz Tudzież, Przemysław Giera, Błażej Wypior i Paweł Trześniewski, a pożegnali się Kacper Woryna, Mateusz Szczepaniak, Robert Lambert i Andrzej Lebiediew, Troy Batchelor i Vaclav Milik, choć w przypadku Czecha możliwe jest podpisanie kontraktu warszawskiego (bez gwarancji startów i wynagrodzenia).

– Celem będzie awans do ekstraligi. Nie po to zapraszam najlepszego polskiego szkoleniowca, byśmy jakoś ten sezon przejechali – zaznacza prezes Mrozek, lecz rysy w składzie „Rekinów” są widoczne. Holta nie jest już młodzieniaszkiem, Gomólski, Trofimow i Jensen mają za sobą przeciętny sezon.

Sporą niewiadomą będzie 17-letni Brytyjczyk Flint, który zadebiutuje w Polsce. Poza tym nie wzmocniono ekipy juniorów, choć na ich korzyść będzie działać miniony sezon z występami Tudzieża w ekstralidze. Należy też pamiętać, że rybniczanie będą musieli sobie radzić bez Woryny, gwaranta wielu punktów. Walka o awans do elity jest więc ambitnym, ale i trudnym celem, bo – jak zaznaczył trener Cieślak – inne I-ligowe zespoły też się wzmocniły.

Poruszona też została kwestia finansów. W październiku miasto Rybnik zapowiedziało, że na dotacje dla organizacji pozarządowych, w tym klubów sportowych, nie przeznaczy żadnych pieniędzy. – Sytuacja jest trudna, ale wspólnie z prezydentem Kuczerą szukamy rozwiązań. Mam nadzieję, że je znajdziemy i wierzę, że miasto zostanie przy sporcie w Rybniku. Moim zadaniem i wiceprezesa Michała Kołodziejczyka jest zabezpieczenie budżetu klubu. Obecnie jest on niezagrożony – podkreślił szef ROW-u.


Fot. Marcin Karczewski/PressFocus

Komentarze