Żużel. Nowe rozdanie w Rybniku

Antoni Skupień, wychowanek ROW-u został jego nowym szkoleniowcem na sezon 2022.


Rozgrywki w 2021 roku były dla rybnickiego zespołu nieudane. Rybniczanie w półfinale rozgrywek musieli uznać wyższość Arged Malesy Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Konsekwencją wyniku były zmiany, jakie nastąpiły w zespole. Pożegnali się z nim między innymi Rune Holta czy Michael Jepsen Jensen. Podobnie było ze szkoleniowcem rybniczan, Markiem Cieślakiem.

Na początku 2022 roku ROW potwierdził spekulacje, które trwały od kilku tygodni. Nowym trenerem rybniczan został Antoni Skupień. 63-latek to wychowanek ROW-u, w którym występował niemal całą zawodową karierę (poza 1993 i 1994 rokiem, gdy „jeździł” we Włókniarzu Częstochowa). Po jej zakończeniu pracował między innymi w Wandzie Poznań czy KSŻ-cie Krosno (jego kontynuatorem są Wilki Krosno).

Przed podpisaniem umowy z ROW-em trenował rybnicką młodzież w Rybkach Rybnik. Jak twierdzi Krzysztof Mrozek kontrakt z rybniczanami nie przekreśla pracy z młodzieżowcami.

– Nowy szkoleniowiec będzie naturalnym spoiwem między ROW-em i Rybkami Rybnik, bo Skupień nadal będzie pracował z tamtejszą młodzieżą – mówi prezes pierwszoligowca. Mrozek o samym trenerze także wypowiada się w samych superlatywach.

– Dla mnie to był najlepszy możliwy wybór. Antoni Skupień to pracowity i bardzo skromny człowiek, który na dokładkę znakomicie zna się na swoim rzemiośle – dodaje prezes ROW-u.


Fot. Michał Golda/PressfocusKomentarze