Żużel. Pierwszy raz w Lublinie

7 sierpnia na obiekcie żużlowego Motoru Lublin odbędzie się jedna z rund Grand Prix.


Zastąpi on odwołane zawody na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obiekt przy Alejach Zygmuntowskich po raz pierwszy będzie gościł imprezę tej rangi na swoim obiekcie.

– Pierwszy, historyczny turniej Speedway Grand Prix w Lublinie to najlepsza okazja, by udowodnić, że nasze miasto zakochane jest w czarnym sporcie. Jestem pewien, że wszyscy zostaną niezwykle ciepło przyjęci i wierzę, że przeżyją nie tylko fantastyczne emocje sportowe, ale wywiozą z naszego miasta wiele niezapomnianych wspomnień – powiedział Jakub Kępa, prezes klubu.

Lublin dołączy tym samym do innych polskich miast – Wrocławia i Torunia – które w tym roku zorganizują na swoich torach Grand Prix.

– FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz Polskiemu Związkowi Motorowemu za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy również nadal współpracować ze wszystkimi partnerami, by w dalszym ciągu organizować najlepsze mistrzostwa na świecie – dodaje Jorge Viegas, prezes FIM.

W tym sezonie zaplanowanych było 10 rund. Ostatecznie odwołano trzy z nich – w Teterowie, Cardiff i Warszawie. O tytuł mistrza świata zawodnicy będą rywalizować na siedmiu obiektach podczas ośmiu rund.


Fot. Rafał Włosek / PressFocus