Żużel. Powtórka z piątku?

O 19 rusza czwarta runda rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. Wśród faworytów są Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski.


Obrońca tytułu w piątek wygrał trzecią rundę, która rozgrywana była we Wrocławiu. Dzisiaj przy Paderewskiego Zmarzlik również będzie faworytem zawodów. Szyki będzie chciał mu popsuć aktualny lider klasyfikacji generalnej cyklu, Maciej Janowski, który chętnie wygrałby na własnym torze i powiększył przewagę na dwoma rosyjskimi żużlowcami – Artiomem Łagutą i Emilem Sajfutdinowem.

Żużlowiec Sparty Wrocław bardzo dobrze prezentował się w piątek na torze. W finałowym biegu Łaguta musiał jednak uznać wyższość duetu Zmarzlik-Janowski, choć ten drugi nie powinien zostać dopuszczony do startu. Lider cyklu na trzecim okrążeniu wjechał przed Sajfutdinowa, co spowodowało upadek rosyjskiego zawodnika. Sędzia teoretycznie powinien wykluczyć z powtórki finału Janowskiego. Mimo to uznał za winowajcę Sajfutdinowa. Rosyjski żużlowiec Unii Leszno będzie więc zmotywowany, by dzisiaj pokazać się z jeszcze lepszej strony niż w piątek.


Fot. Marcin Karczewski/Pressfocus