Żużel. Spotkanie na szczycie

W składzie rybnickiej drużyny nie ma żadnych zmian. Po ostatnim bardzo dobrym zwycięstwie z Lokomotivem Daugavpils, miejsce w składzie utrzymał, zastępujący Siergieja Łogaczowa, Nick Morris. Australijczyk godnie zastąpił Rosjanina, który w tym tygodniu dostał wypis ze szpitala w Gdańsku i w Rybniku będzie dochodził do siebie, po fatalnym upadku w meczu z Wybrzeżem.

W drużynie z Tarnowa nastąpiła jedna zmiana, w stosunku do poprzedniego występu – Piotr Czaja i Mateusz Kaczmarek zamienili się numerami startowymi. To raczej nic dziwnego, gdyż ten drugi o wiele lepiej spisywał w ostatnich spotkaniach, niż prowadzący Czaja.

Żużel GP Czech. Wygrywał tylko Gollob

W pierwszej części rozgrywek ROW wygrał u siebie z Unią 43:35. Wtedy, na miejscu Łogaczowa znalazł się Daniel Bewley i spisał się fatalnie. Zgromadził zaledwie 1 punkt i był to jego pierwszy i ostatni do tej pory występ w rybnickiej drużynie, w tym sezonie. Tym razem, na fali są praktycznie wszyscy zawodnicy zielono-czarnych. To samo można też powiedzieć o drużynie „Jaskółek”, bo z wyjątkiem Ernesta Kozy, każdy z zawodników regularnie punktuje. Poza tym tarnowianie wygrali 3 ostatnie spotkania. Jednak to niedzielny mecz będzie dla nich prawdziwym sprawdzianem. „Rekiny” w czerwcu miażdżyły najpierw Ostrovię, później Wybrzeże Gdańsk i ostatnio Lokomotiv.

W niedzielę na pewno spotkają się dwa najlepsze, na ten moment zespoły w lidze. ROW rozsiadł się na fotelu lidera, a mająca 2 rozegrane mecze mniej Unia, plasuje się za ich plecami, z sześcioma „oczkami straty”. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że ostatni meczu u siebie, Unia zwyciężyła przewagą dwóch punktów, to „Rekiny mogą być postrzegane jako faworyt spotkania. Dużo na pewno będzie zależało od pogody, bo prognozy pokazują, że nad Tarnowem mają unosić się burze przez cały weekend.

PGG ROW Rybnik – Unia Tarnów

niedziela 21.06, 14:30
Transmisja Polsat

Awizowane składy

ROW: 1. Troy Batchelor, 2. Nick Morris, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Linus Sundstroem, 5. Kacper Woryna, 6. Robert Chmiel, 7. –

Unia: 9. Peter Ljung, 10. Ernest Koza, 11. Daniel Kaczmarek, 12. Artur Czaja, 13. Wiktor Kułakow, 15. Mateusz Cierniak, 16. –

Sędzia Michał Sasień

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ