Zobacz
Do góry

Żużel. Spotkanie na szczycie

W niedzielę odbędzie się spotkanie pomiędzy liderem i wiceliderem Nice 1. Ligi Żużlowej. PGG ROW Rybnik podejmie na wyjeździe Unię Tarnów.

W składzie rybnickiej drużyny nie ma żadnych zmian. Po ostatnim bardzo dobrym zwycięstwie z Lokomotivem Daugavpils, miejsce w składzie utrzymał, zastępujący Siergieja Łogaczowa, Nick Morris. Australijczyk godnie zastąpił Rosjanina, który w tym tygodniu dostał wypis ze szpitala w Gdańsku i w Rybniku będzie dochodził do siebie, po fatalnym upadku w meczu z Wybrzeżem.

W drużynie z Tarnowa nastąpiła jedna zmiana, w stosunku do poprzedniego występu – Piotr Czaja i Mateusz Kaczmarek zamienili się numerami startowymi. To raczej nic dziwnego, gdyż ten drugi o wiele lepiej spisywał w ostatnich spotkaniach, niż prowadzący Czaja.

Żużel GP Czech. Wygrywał tylko Gollob

W pierwszej części rozgrywek ROW wygrał u siebie z Unią 43:35. Wtedy, na miejscu Łogaczowa znalazł się Daniel Bewley i spisał się fatalnie. Zgromadził zaledwie 1 punkt i był to jego pierwszy i ostatni do tej pory występ w rybnickiej drużynie, w tym sezonie. Tym razem, na fali są praktycznie wszyscy zawodnicy zielono-czarnych. To samo można też powiedzieć o drużynie „Jaskółek”, bo z wyjątkiem Ernesta Kozy, każdy z zawodników regularnie punktuje. Poza tym tarnowianie wygrali 3 ostatnie spotkania. Jednak to niedzielny mecz będzie dla nich prawdziwym sprawdzianem. „Rekiny” w czerwcu miażdżyły najpierw Ostrovię, później Wybrzeże Gdańsk i ostatnio Lokomotiv.

W niedzielę na pewno spotkają się dwa najlepsze, na ten moment zespoły w lidze. ROW rozsiadł się na fotelu lidera, a mająca 2 rozegrane mecze mniej Unia, plasuje się za ich plecami, z sześcioma „oczkami straty”. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że ostatni meczu u siebie, Unia zwyciężyła przewagą dwóch punktów, to „Rekiny mogą być postrzegane jako faworyt spotkania. Dużo na pewno będzie zależało od pogody, bo prognozy pokazują, że nad Tarnowem mają unosić się burze przez cały weekend.

PGG ROW Rybnik – Unia Tarnów

niedziela 21.06, 14:30
Transmisja Polsat

Awizowane składy

ROW: 1. Troy Batchelor, 2. Nick Morris, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Linus Sundstroem, 5. Kacper Woryna, 6. Robert Chmiel, 7. –

Unia: 9. Peter Ljung, 10. Ernest Koza, 11. Daniel Kaczmarek, 12. Artur Czaja, 13. Wiktor Kułakow, 15. Mateusz Cierniak, 16. –

Sędzia Michał Sasień

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w żużel

 • Żużel. Cud w Vojens?

  W sobotę będziemy świadkami 3. finału TAURON Speedway Euro Championship. Zdecydowanym faworytem jest Leon Madsen.

  Kacper Janoszka10 sierpnia 2019
 • Grand Prix Polski. To Tutaj się zaczęło

  Po 12 latach żużlowa Grand Prix ponownie zostanie rozegrana na Stadionie Olimpijskim. Pierwsze w ogóle zawody tego cyklu odbyły się w...

  Kacper Janoszka3 sierpnia 2019
 • PGG ROW Rybnik. Wygrana na koniec

  W niedzielne popołudnie, PGG ROW Rybnik wygrał na wyjeździe z Orłem Łódź.

  Kacper Janoszka28 lipca 2019
 • PGG ROW Rybnik. Próba przed play offem

  Po trzech tygodniach przerwy PGG ROW Rybnik będzie w niedzielę mierzył się z Orłem w Łodzi.

  Kacper Janoszka28 lipca 2019
 • Speedway of Nations. Wygrać może każdy

  W ten weekend odbędzie się finał Speedway of Nations, czyli mistrzostwa świata par.

  Kacper Janoszka20 lipca 2019
 • Wszystkie zakręty Griszy

  Grigorij Łaguta wzbudza niemałe kontrowersje, szczególnie na Śląsku. W poprzedni weekend przypomniał się kibicom speedwaya, wygrywając pierwszy finał TAURON Speedway Euro...

  Kacper Janoszka17 lipca 2019
 • Żużel. Wielcy nieobecni

  Dziś w Gdańsku zawody PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Z powodu kontuzji zabraknie mistrza świata.

  Kacper Janoszka12 lipca 2019
 • PGG ROW Rybnik. Nie ma drugiej linii

  Po wypadku Siergieja Łogaczowa PGG ROW Rybnik punktuje coraz gorzej.

  Kacper Janoszka10 lipca 2019
 • Żużel. Żyto odstawi Sundstroema

  W niedzielę mecz dwóch najlepszych ekip w Nice 1. Lidze Żużlowej, PGG ROW-u Rybnik podejmuje Car Gwarant Startu Gniezno.

  Kacper Janoszka7 lipca 2019