Żużel. Speedway Grand Prix Polski odwołane!

Stadion Narodowy nie ma w ostatnich miesiącach szczęścia do żużla. Tak jak w ubiegłym roku nie odbędzie się zaplanowana runda Speedway Grand Prix w Warszawie.


Wielu kibiców miało nadzieję, że walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata wróci na Stadion Narodowy. Wiele na to wskazywało, ponieważ na dniach zostanie wypisany ostatni pacjent ze szpitala tam się znajdującego. Ponadto od kilku dni na obiektach sportowych mogą pojawiać się kibice, więc szansa na częściowy zwrot kosztów organizacji nadal była. Mimo to władze PZM, FIM i BSI zdecydowały się odwołać zaplanowane na 7 sierpnia zawody.

Pierwotnie miały się one odbyć w maju ubiegłego roku. Sytuacja pandemiczna te plany pokrzyżowała. Już w marcu 2020 roku zdecydowano się przenieść najpierw na sierpień tego samego roku, a później o kolejne 364 dni.
– Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku i wiemy, że tych zawodów będzie brakowało zawodnikom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami związanymi z pandemią stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę wraz z wybudowaniem tymczasowego toru na wielofunkcyjnym stadionie – powiedział Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG

Odwołana runda w Warszawie nie jest pierwszą. Wcześniej informowano o rezygnacji z organizacji cyklu w Cardiff i Teterowie. Aktualnie pierwsze zawody odbędą się w Pradze. Pierwsze Grand Prix Czech zaplanowano na 16 lipca, kolejne zawody na Marakecie dzień później. Jeżeli inne części cyklu nie wypadną z kalendarza, to o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu żużlowcy będą rywalizowali w 7 rundach na 6 stadionach, w tym dwóch w Polsce – we Wrocławiu i w Toruniu.


Fot. Rafał Włosek / PressFocus