Żużel. W Lesznie będzie święto

Tydzień temu, w pierwszym meczu finałowym ekstraligi, broniący mistrzowskiego tytułu sprzed roku żużlowcy z Leszna wygrali we Wrocławiu z Betardem Spartą 47:43. W niedzielę na własnym stadionie, przy komplecie publiczności, zapewne przypieczętują kolejne mistrzostwo Polski. Tym bardziej, że leszczynianie nie zwykli przegrywać na własnym torze – po raz ostatni ulegli na nim Stali Gorzów w sierpniu 2017 roku.

Obaj szkoleniowcy mają pewien dyskomfort, bowiem dwaj zawodnicy Sparty – Tai Woffinden i Maciej Janowski oraz dwaj Unii – Emil Sajfutdinow i Janusz Kołodziej w sobotę będą rywalizować w turnieju Grand Prix, który odbędzie się w Cardiff. – Oczywiście, wolałbym przed tak ważnym meczem mieć ich na miejscu. Nie dość, że muszą zdrowo pojechać zawody, to jeszcze wrócić na czas do Polski. A to nie jest 20 kilometrów. Dlatego denerwować się będziemy nie tylko podczas samego Grand Prix. To sytuacja niekomfortowa przede wszystkim dla samych zawodników, którzy pewnie o 23.00 zameldują się w hotelu po zawodach, pójdą spać na trzy godziny, żeby rano zdążyć na samolot. Na pewno nie będą wypoczęci – przyznał menedżer Unii, Piotr Baron.

Również w niedzielę odbędzie się rewanżowy mecz o brązowy medal. Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie forBET Włókniarza Częstochowa i ma raczej nikłe szanse na odrobienie strat z pierwszego spotkania, które przegrał 33:57. – Zawsze wierzy się do końca i tak samo my do tego meczu podchodzimy. Skoro potrafiliśmy być tak niedyspozycyjni w Częstochowie, to być może tym razem trafi to na rywala… – powiedział trener Stelmetu Adam Skórnicki.

W rewanżu Falubaz musi przed wszystkim powstrzymać liderów Włókniarza – Duńczyka Leona Madsena i Szweda Fredrika Lindgrena. Obaj na własnym torze nie oddali żadnego punktu rywalom. Madsen zakończył zawody z kompletem 15 punktów. Lindgren trzy razy był drugi, ale za każdym razem mijał metę za swoim partnerem z drużyny.

 

Finał, 22 września (19.30)

LESZNO: Fogo Unia – Betard Sparta Wrocław.

O 3. miejsce, 22 września, 16.00

ZIELONA GÓRA: Stelmet Falubaz – forBET Włókniarz Częstochowa

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 
ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ