Żużel. Wilki wzmocnione przed finałem

Będąca w świetnej formie Arged Malesa Ostrów podejmie u siebie nieobliczalne Wilki Krosno w ramach walki o udział w rozgrywkach ekstraligi.


Ostrovia, choć raczej mało kto na nią stawiał przed sezonem, jest bardzo blisko mistrzostwa 1. ligi. Do tej pory wszystko szło po myśli ostrowian, ale mijający tydzień był dla nich z pewnością dość nerwowy, bo niepewny był występ Grzegorza Walaska w finale zaplecza ekstraligi. 45-letni zawodnik w zeszłotygodniowych zawodach indywidualnych mistrzostw 1. ligi wycofał się już po pierwszym biegu, w którym wjechał w taśmę.

Już wcześniej informował o tym, że nie najlepiej się czuje i odczuwa skutki upadku po półfinałowym meczu z ROW-em Rybnik. Dlatego został skierowany na badania do lekarza współpracującego z Polskim Związkiem Motorowym. Te wypadły dla niego korzystnie i ostatecznie doświadczony żużlowiec może pomóc swoim partnerom z zespołu w pierwszym meczu o awans do ekstraligi.

Ostrowianie, pomimo tego, że wystąpią w optymalnym składzie i podejmą rywali na swoim terenie, muszą mieć się na baczności. Wilki też nie mają problemów kadrowych, a co więcej, jeszcze się wzmocniły. Nie da się ukryć, że największym problemem beniaminka w tym sezonie byli skuteczni młodzieżowcy. Ponadto Seweryn Orgacki wciąż nie wrócił do pełni sił. Przez to władze klubu postanowiły zareagować i na ostatniej prostej zakontraktowano Kamila Marcińca, który dołączy do zespołu w ramach wypożyczenia z Apatora Toruń. Już w najbliższym spotkaniu ma zaprezentować się na torze w nowym kewlarze.

– W niedzielę chcemy maksymalnie postawić się w Ostrowie rozpędzonej drużynie Arged Malesy – zapowiedział prezes Wilków, Grzegorz Leśniak. Ten ruch po raz kolejny pokazuje, jak wielkie ambicje mają ludzie związani z krośnieńskim żużlem. Wcześniej w trakcie sezonu, po pierwszej kolejce, podpisano kontrakt z Tobiaszem Musielakiem i Vaclavem Milikiem. Ten duet w dużej mierze przyczynił się do tego, że Wilki do samego końca walczą o awans.


1. Liga żużlowa: Finał (1. mecz) Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Celfast Wilki Krosno (Niedziela, 26 września, godz. 14.00)


Fot. Marcin Karcewski/Pressfocus