Żużel. Zaległa kolejka hitów

Niedziela z ekstraligą upłynie pod znakiem odrabiania przełożonych kolejek. Najwięcej emocji czeka kibiców dzisiaj.


W ramach odrabiania czwartej rundy lider, Stal Gorzów podejmie Włókniarz Częstochowa. Gospodarze w ubiegłym tygodniu musieli uznać wyższość Sparty Wrocław. Nie dość, że Stal przegrała pierwszy mecz w sezonie, to dodatkowo różnica między wrocławianami a gorzowianami była widoczna.

Częstochowianie z kolei są w dobrym nastroju. Pierwszy raz w tym sezonie wygrali w dobrym stylu nie dając szans Apatorowi Toruń. Obecnie jedyną niewiadomą jest sytuacja zdrowotna Fredrika Lindgrena. Szwed po upadku na Motoarenia miał problemy z ręką.

Drugie niedzielne spotkanie odbędzie się we Wrocławiu, gdzie Sparta podejmie Unię Leszno. Leszczynian czeka trudny weekend. W piątek wygrali z GKM-em w Grudziądz, a już w niedziele muszą pojawić się przy Paderewskiego by utrzymać trzecie miejsce w tabeli.

Gospodarze, po ostatnich zwycięstwach będą chcieli podtrzymać dobrą formę. Goście z Leszna od zwycięstwa Stali na ich torze nie przegrali jednak ani jednego meczu. Z drugiej strony nie mieli w kalendarzu teoretycznie trudnych pojedynków, a w starciu u siebie z Apatorem mieli sporo kłopotów.


Fot. Marcin Karczewski/Pressfocus