Zobacz
Do góry

Żużel. Żyto odstawi Sundstroema

W niedzielę mecz dwóch najlepszych ekip w Nice 1. Lidze Żużlowej, PGG ROW-u Rybnik podejmuje Car Gwarant Startu Gniezno.

W czwartek, na stadionie przy Gliwickiej 72 w Rybniku, odbyło się spotkanie prezesa ROW-u Rybnik, Krzysztofa Mrozka z kibicami. Na zebraniu poruszano głównie tematy związane z przyszłym sezonem, przy założeniu awansu klubu do PGE Ekstraligi. Na pytania dotyczące składu, jaki mógłby występować na najwyższym w Polsce poziomie rozgrywkowym, prezes nie chciał jednak odpowiadać. Kibiców interesowało też, w jakim stanie jest Siergiej Łogaczow, który uległ wypadkowi podczas meczu wyjazdowego z Wybrzeżem Gdańsk, i kiedy może wrócić na tor. Prezes ma nadzieję, że wróci jeszcze w tym sezonie w połowie sierpnia, podczas fazy play off.

Ze względu na ostatni, bardzo słaby występ rybniczan w Tarnowie, trener Piotr Żyto po raz pierwszy od dłuższego czasu poważnie zamieszał składem. W niedzielę w meczu z Gnieznem nie zobaczymy więc Linusa Sundstroema, którego dorobek w ostatnim meczu, zaledwie 1+1, był mizerny. Z jego numerem pojedzie Nick Morris, a z „dychą” na plecach występować będzie Daniel Bewley. To druga szansa w tym sezonie dla młodego Brytyjczyka. Wcześniej brał udział w meczu z Unią Tarnów w Rybniku, zdobył tylko punkt i przez ponad 2 miesiące nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

Lew potrzebuje dentysty

Na czwartkowym zebraniu poruszono również temat juniorów ROW-u Rybnik. Mrozek nie odrzuca możliwości zatrudnienia młodzieżowca spoza Rybnika w razie awansu do PGE Ekstraligi, stwierdzając: „Wynik w ekstralidze robią młodzieżowcy”. Trudno się z tym nie zgodzić, patrząc na to ile punktów na mecz zdobywa Maksym Drabik w meczach Betard Sparty Wrocław. Podczas niedzielnego spotkania w barwach rybniczan wystąpi Robert Chmiel, który powoli żegna się ze statusem juniora.

Start Gniezno wystąpi w dość zmodyfikowanym składzie, w stosunku do ich ostatniego, zeszłotygodniowego meczu z Unią Tarnów, który wygrali 49:41, dzięki czemu wyprzedzili tarnowian w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej. To oni znajdują się teraz tuż za plecami rybniczan. W pierwszym meczu w Gnieźnie ROW uległ 40:50. Nie jest to zbyt duża strata, biorąc pod uwagę to, jakim stosunkiem wygrywają „Rekiny” w ostatnich meczach na swoim stadionie. Istnieje duża szansa na zdobycie trzech punktów.

PGG ROW Rybnik – Car Gwarant Start Gniezno
niedziela 7 lipiec, 14.30

Transmisja Polsat

Sędzia Artur Kuśmierz

Awizowane składy:

ROW: 9. Troy Batchelor, 10. Daniel Bewley, 11. Mateusz Szczepaniak, 12. Nick Morris, 13. Kacper Woryna, 14. -, 15. Robert Chmiel
Start: 1. Mirosław Jabłoński, 2. Jurica Pavlic, 3. Andriej Kudriaszow, 4. Oskar Fajfer, 5. Adrian Gała, 6. Kevin Fajfer, 7.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze