Zwycięska passa trwa

Piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli dwunaste zwycięstwo ligowe z rzędu. Ich kolejną ofiarą była Polonia Nysa, którą Niebiescy pokonali na jej terenie 2:1.

Gospodarze tego meczu liczyli na punkty, ponieważ wciąż mieli matematyczne szanse na utrzymanie. Zadanie to było jednak bardzo trudne, ponieważ Ruch walczył o dwunaste zwycięstwo z rzędu.

W pierwszej połowie Ruch miał kilka okazji do zdobycia gola, jak choćby strzał Biskupa, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak do przerwy bramki nie padły.

Na początku drugiej części gry faulowany w polu karnym był Foszmańczyk. Janoszka pewnie wykorzystał rzut karny i Ruch wyszedł na prowadzenie.

Kilka minut później sytuacja Ruchu się skomplikowała. Druga żółta kartka dla Wyroby oznaczała, że resztę meczu zagrają w osłabieniu.

Jednak tuż przed końcem Biskup był faulowany w polu karnym. Tym razem Damian Paszek oddał strzał z jedenastu metrów i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Już w doliczonym czasie gry piłka po dośrodkowaniu w pole karne przyjezdnych trafiła do Pisula, a ten zdobył honorowego gola dla Polonii.

Polonia Nysa – Ruch Chorzów 1:2 (0:0)

Bramki: Pisula 90′ – Janoszka 50′ (k), Paszek 88′ (k)

Polonia: Kowalczyk – Izydorczyk, Błaszkiewicz, Redek (56 Wojtaszek), Zapotoczny – Pisula, Nazar (80 Fedorowicz), Witsanko, Sikora (68 Duda), Danieluk – Setla; trener: Marcin Jałocha.
Rezerwowi: Al-Ani, Ostrowski, Golus.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Wyroba, Kawula – Będzieszak, Neugebauer (60 Guzdek), Foszmańczyk, Kowalski – Kwaśniewski (78 Paszek), Biskup, Janoszka (90 Mamis); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Grzywaczewski, Lechowicz, Kulejewski, Siwek.

Żółte kartki: Izydorczyk, Zapotoczny, Redek, Danieluk, Al-Ani (poza boiskiem) – Neugebauer, Wyroba, Kawula, Paszek.
Czerwona kartka: Piotr Wyroba za drugą żółtą, 65 min.