Zwycięstwo i remis

Przebywający na zgrupowaniu w Kamieniu chorzowianie rozegrali w środę dwa sparingi z okolicznymi III-ligowcami, w przeszłości prowadzonymi nota bene przez trenera Jarosława Skrobacza.


Pierwszy z nich, z Odrą Wodzisław, zakończył się remisem 1:1. Ruch, który zagrał na dwójkę, a nie jak zwykle trójkę środkowych obrońców, objął prowadzenie po dośrodkowaniu Łukasza Monety i strzale Kacpra Michalskiego. Wodzisławianie wyrównali na początku II połowy, gdy rzut karny sprokurowany przez Konrada Kasolika na gola zamienił Przemysław Szkatuła, który jeszcze w poprzednim sezonie występował przy Cichej. W Odrze zagrał też Maksymilian Roguła, skrzydłowy o statusie młodzieżowca wypożyczony z Chorzowa ledwie kilka dni temu.

– Bardzo dobry zawodnik. Duże słowa podziękowania sztabowi Ruchu, że możemy z niego korzystać. W tym meczu też się dobrze pokazał, miał swoją sytuację, ale stwierdził, że… nie chciał Ruchowi zrobić krzywdy. Ma duży potencjał, w przyszłości w Chorzowie powinni mieć z niego pożytek – stwierdził Piotr Hauder, trener Odry, który był zadowolony ze sparingu.

– Ruch wyglądał fizycznie rewelacyjnie, aż przyjemnie się patrzyło. My próbowaliśmy się przeciwstawić. Cieszymy się, bo remis w takim sparingu to dla nas sukces, który pozwala odbudowywać zepsuty wizerunek klubu – powiedział szkoleniowiec wodzisławian, przechodzących niemalże kadrową rewolucję.

– Przeobrażamy się w każdym obszarze. Nowy prezes, nowy zarząd, mnóstwo roboty wykonanej w pionie sportowym, a jeszcze więcej przed nami. Zmiany, zmiany – oby na lepsze. Drużyna zmieni się w jakichś 50 procentach, zakontraktujemy łącznie 11 zawodników, rozmawiamy jeszcze o dwóch graczach z Podbeskidziem – dodał Hauder.
Po południu „Niebiescy” wygrali z Pniówkiem 2:0, a gola i asystę przy bramce Artura Pląskowskiego zaliczył Daniel Szczepan.

Ruch Chorzów – Odra Wodzisław 1:1 (1:0)

Bramki: Michalski 10 – Szkatuła 53 – karny.

RUCH: Bielecki (60. Rusin) – Michalski, Kasolik, Sikora, Moneta – Piątek, Janoszka – Maj, Barański, Feliks – Stasiński. Trener Jarosław SKROBACZ.

ODRA: Gorel – testowany, K. Krzyżok, Miensopust, Białas – Roguła, Zdunek, Kalisz, Szkatuła – Popczyk, Ośliźlok oraz Poźniak, Kuzior, Gajda, Misala, B. Krzyżok. Trener Piotr HAUDER.


Ruch Chorzów – Pniówek Pawłowice 2:0 (0:0)

Bramki: Szczepan 65 – głową, Pląskowski 89.
RUCH: Osobiński – Witek, Szur, Szywacz – Wójtowicz, Swędrowski, Kwietniewski, Skwierczyński – Foszmańczyk, Pląskowski – Szczepan.
Trener Jarosław SKROBACZ.


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus