Zwycięstwo na koniec

Raków zakończył przygotowania do rundy wiosennej zwycięstwem nad Dnipro-1.

Częstochowianie mogą być w pełni usatysfakcjonowani wynikiem dzisiejszej rywalizacji. Zespół, który wybiegł na murawę był zwiastunem tego, czego można spodziewać się w rundzie wiosennej ekstraklasy. Zaskakiwać może obecność Gustava Berggrena. Najwyraźniej Szwed przekonał do siebie sztab szkoleniowy Rakowa i w końcu będzie mógł liczyć na częstsze występy. Jak pokazał czas – pół roku potrzeba, aby pod wszystkim względami wpasować się w zespół wicemistrza Polski.

Raków już w pierwszych minutach spotkania objął prowadzenie w meczu z liderem ukraińskiej ekstraklasy. Patryk Kun wykorzystał podanie Ivana Lopeza i pokonał Jakiwa Kinarejkina. Na kolejne gole wicemistrz Polski czekał do drugiej połowy, choć miał jeszcze kilka okazji, jak choćby uderzenie Bartosza Nowaka w słupek. Dnipro także miało swoje okazje, jednak piłka obijała obramowanie bramki Vladana Kovaczevicia lub też bramkarz częstochowian skutecznie interweniował.

W drugiej odsłonie Lopez wykorzystał rzut karny. Podyktowany on został po faulu na Vladislavsie Gutkovskisie. Raków pewnie prowadził w starciu z Dnipro. Częstochowianie jednak nie ustrzegli się błędu. Celnie z dystansu uderzył Wjaczesław Tankowśkyj i pokonał Kovaczevicia. Raków kilka chwil później odpowiedział trafieniem Tomasza Petraszka. Czech skierował piłkę do siatki rywala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Marcina Cebuli. Trafienie Petraszka było ostatnim w okresie przygotowawczym. Teraz Raków wraca do Polski, aby przygotować się do ligowego starcia z Wartą Poznań.

Raków Częstochowa – SK Dnipro-1 3:1 (1:0)

1:0 – Kun, 2 min, 2:0 – Lopez, 63 min (karny), 2:1 – Tankowśkyj, 72 min, 3:1 – Petraszek, 80 min.

RAKÓW: Kovaczević – Svarnas, Petraszek, Rundić – Tudor, Berggren (46. Koczergin), Papanikolaou (74. Lederman), Nowak (46. Sukiennicki; 74. Cebula), Lopez (76. Jean Carlos), Kun – Gutkovskis (74. Musiolik). Trener: Marek PAPSZUN.

DNIPRO: Kinarejkin – Hayner (37. Pasicz), Gomes, Sarapij, Swatok, Babenko, Kohut, Pichalonok, Nazarenko, Huculak, Dowbyk. (II połowa): Walef – Łohinow, Poroch, Pasicz, Kłymenczuk, Tankowśkyj, Rubczynśkyj, Pidłepeneć, Tanczyk, Hamache, Huculak (81. Dowbyk). Trener: Oleksandr KUCZER.