Zwycięstwo na pożegnanie roku

Polscy szczypiorniści zakończyli rok wygraną nad Brazylią, dzięki czemu zajęli 2. miejsce w 4 Nations Cup w Krakowie.


Na pożegnanie Turnieju Czterech Narodów Polacy zmierzyli się z Brazylijczykami. Rywale z Ameryki Południowej podchodzili do starcia z gospodarzami z bagażem dwóch porażek – wcześniej ulegli bowiem Korei Południowej oraz Tunezji. Trener Patryk Rombel przestrzegał jednak przed lekceważeniem piątkowych przeciwników, podkreślając, że podrażnieni swoją formą Canarinhos mogą sprawić niespodziankę.

Pierwsza część pojedynku nie należała do najbardziej udanych. Brazylijczycy weszli w spotkanie z dużo większym zapałem. Wyszli na prowadzenie i po 12 minutach gry zmusili trenera Rombla do poproszenia o krótką rozmowę ze swoimi zawodnikami. Zdawało się, że najbardziej uważnym słuchaczem był Piotr Jędraszczyk, który po raz kolejny brał odpowiedzialność za zdobywanie bramek dla reprezentacji. Jego koledzy nie stronili jednak od popełniania licznych błędów, które były momentalnie wykorzystywane przez ich rywali. Polakom udało się w końcu wyrównać wynik, do czego przyczynił się między innymi stojący w bramce Adam Morawski.

Po powrocie z przerwy szala zwycięstwa zaczęła przechylać się w stronę polskiego zespołu, który wypracował sobie przewagę zapewniającą spokój. Na parkiecie królowała młodość – najlepszymi strzelcami byli Piotr Jędraszczyk, Mikołaj Czapliński i Arkadiusz Moryto. I choć zdarzały się słabsze momenty, to jednak Polacy odnieśli zwycięstwo na zakończenie turnieju. Ostatecznie zajęli 2. miejsce. Puchar padł łupem Tunezyjczyków, Koreańczycy znaleźli się tuż za Polakami, a Brazylijczycy zamknęli turniejową stawkę.


Polska – Brazylia 31:23 (14:13)

POLSKA: Kornecki, Morawski – Chrapkowski, Przytuła, Daszek 2, Jędraszczyk 6, Olejniczak 2, Walczak, Bis, Pietrasik 2, Widomski 2, Pilitowski, Moryto 6/3, Krajewski 2, Fedeńczak 1, Dawydzik 2, Czapliński 5, Gębala 1.

Kary: 6 min.

Trener Patryk ROMBEL.

BRAZYLIA: Da Rosa, Tercariol – J. Da Silva 2, Silveira 1, R. Ferreira 2, Petrus, Torriani 1, Chiuffa 1, O. Dos Santos 1, M. Da Silva, L. Ferreira, Ponciano 5, Campos, Hackbarth 5/1, H. Dos Santos 1, Silva 2, Rodrigues 2, Pierre.

Kary: 6 min.

Trener Andre Vinicius MENDES SILVA.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus