Zwycięstwo Piasta po szalonym meczu!

Piast Gliwice wyszedł zwycięsko z meczu przeciwko Wiśle Płock. Emocje trwały do samego końca, a zwycięską bramkę gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry.

Mecz rozpoczął się najlepiej jak mógł dla podopiecznych Wlademara Fornalika. Najpierw Pyrka popisał się bardzo ładnym podaniem do Vidy, a ten zdobył gola na 1:0. Dosłownie kilka minut później było już 2:0, po tym, jak pogubiony we własnym polu karnych Rzeźniczak wpakował piłkę do własnej bramki.

Przyjezdni w pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał, ale dał on mi gola kontaktowego. Po rzucie wolnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Krywociuk i celnym strzałem dał swoim kolegom nadzieję na punkty w tym meczu.

Jednak ostatnie słowo należało do Piasta. Tym razem nie popisał się strzelec gola kontaktowego. Krywociuk źle krył Torila, który po wrzutce Vidy zdobył gola na 3:1 do przerwy.

W drugiej części gry Furman zobaczył czerwoną kartkę po faulu na Pyrce i wydawało się, że gospodarzom nic złego się już w tym meczu nie stanie.

Tymczasem wprowadzony wcześniej Warchoł ładnym strzałem dał bramkę kontaktową. Chwilę później miał już na swoim koncie dwa gole, ponownie wykorzystując zamieszanie w polu karnym Piasta.

W ostatnich minutach meczu Piast wziął się do roboty. Padł nawet gol Kądziora, ale podający mu Żyro był na minimalnym spalonym. To tylko napędziło gospodarzy. Po dośrodkowaniu w pole karne z ostrego konta uderzył Czerwiński, a Gradecki nie był w stanie tego wyłapać i Piast wygrał ostatecznie 4:3.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 4:3 (3:1)

1:0 Vida, 14 min.
2:0 Rzeźniczak, 18 min. (sam.)
2:1 Kryvotsiuk, 38 min.
3:1 Toril, 40 min.
3:2 Warchoł, 75 min.
3:3 Warchoł, 79 min.
4:3 Czerwiński, 88 min.

Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek – Sokołowski, Chrapek – Alves (62. Lipski), Vida (73. Kądzior), Pyrka (90+1. Mosór) – Toril (73. Żyro).

Wisła P.: Gradecki – Kryvotsiuk, Rzeźniczak, Michalski (46. Vallo) – Rasak (74. Warchoł), Furman, Kocyła (62. Cielemęcki), Tomasik – Wolski (74. Lesniak), Szwoch – Kolar (46. Sekulski).