Żywieckie pożegnanie „Lachy”

Polonia uczciła jubileusz 65-lecia powstania Górala Żywiec i uhonorowała swojego wieloletniego kapitana.

Marcin Lachowski definitywnie pożegnał Polonię Bytom. 40-latek, którego kontrakt wygasł po poprzednim sezonie i nie został przedłużony, po raz ostatni przywdział w sobotę niebiesko-czerwone barwy. Okazją do tego był sparing w Żywcu z Góralem, zorganizowany z okazji obchodów jubileuszu 65-lecia powstania żywieckiego klubu. Obejrzało go z trybun około 1000 osób, z czego połowa – z Bytomia. Kibice obu drużyn żyją ze sobą w zgodzie, a w sobotę przybili oficjalną „sztamę”, prezentując transparent „żywiecko-bytomska południowa Polska”.

Mecz zakończył się zwycięstwem bytomian 6:1. Drugiego gola strzelił właśnie „Lacha”, skutecznie egzekwując rzut karny. W 75 minucie opuścił boisko przez symboliczny szpaler, a wcześniej przekazał kapitańską opaskę Dawidowi Krzemieniowi. 40-latek barwy Polonii reprezentował od 2014 roku. Grał w II, III i IV lidze. Zaliczył ponad 250 występów, zdobył blisko 70 bramek. Butów na kołku definitywnie nie wiesza – w nowym sezonie będzie grać w Dramie Zbrosławice na boiskach klasy okręgowej.

Bytomianie zaczną walkę o punkty już w niedzielę, wyjazdową konfrontacją z rezerwami Miedzi Legnica. Góral zaś, który po 6 latach wrócił do IV ligi, nowe rozgrywki zainauguruje 14 sierpnia u siebie z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Czarni-Góral Żywiec – Polonia Bytom 1:6 (0:1)

Bramki: Pieterwas 66 – Ochwat 42, Lachowski 47 – karny, Stefański 75, 76, Celuch 81, 89.

CZARNI-GÓRAL: Pawlus – Gowin, Knapek, Biegun, Pieterwas, Nejfeld, Stasica, Kantyka, Janik, Szymoński, Marian. Grali także: Szczotka, Zoń, Pułka, Tatarczyk, Mikś. Trener Bartosz WOŹNIAK.

POLONIA: Gniełka – Górka, Belica, Radkiewicz, Anklewicz – Konieczny – Nagrodzki, Piontek, Lachowski, Wróbel – Ochwat. Grali także: Krotofil, Budzik, Wuwer, Iwanek, Stefański, Krzemień, Andrzejczak, Celuch. Trener Kamil RAKOCZY.

Na zdjęciu: Marcin Lachowski żegna się z Polonią, ale butów na kołek zawieszać nie zamierza.