Zobacz
Do góry

Odra Opole. Pomagają przy stadionie

Przedstawiciele klubu biorą aktywny udział w pracach nad nowym stadionem w Opolu. Odra wreszcie będzie miała pojemny i porządny obiekt.

W grudniu miasto poinformowało, że podpisana została umowa na przygotowanie projektu budowlanego i dokumentacji obiektu. Ma stanąć przy ul. Północnej, pomieścić około 12 tysięcy widzów i zostać otwarty około 2022 roku.
Projekt wykonują pracownie 90 Architekci s.c oraz GMT Mysłowice Sp. z o.o. Swoje wskazówki przekazuje nawet… trener Odry Mariusz Rumak.

– Nie chodzi bynajmniej tylko o mnie. Jako klub zostaliśmy poproszeni o opinię na kilka tematów związanych z funkcjonalnością obiektu. Nie wpływamy tu oczywiście na nie wiadomo jak wielkie kwestie, ale zrobiliśmy burzę mózgów. Możemy służyć doświadczeniem, jako Odra przekazaliśmy nasze przemyślenia, by projekt był optymalny. Chodzi o detale dotyczące choćby pomieszczeń na stadionie, ciągów komunikacyjnych, różnych przejść. Pracowałem w wielu klubach i pamiętam, z czym na co dzień się borykaliśmy. Czasem przesunięcie niektórych pomieszczeń, przestawienie drzwi, może w przyszłości bardzo ułatwić życie – tłumaczy Rumak.

Odra Opole. Jeden z najlepszych transferów

Wykonawcy na przedstawienie projektu oraz pozwolenia na budowę mają 10 miesięcy. Termin zakończenia tych prac to 19 października 2019 roku. Wartość kontraktu to 2,85 mln złotych. Kolejnym etapem będzie rozpisanie przetargu na generalnego wykonawcę stadionu.

– Obiecujemy, że terminowo wykonamy projekt. W trakcie prac będziemy otwarci na życzenia inwestora. Chcemy, by byli państwo dumni z tego stadionu, gdy już będzie wybudowany – zaznaczył Grzegorz Drwal, przedstawiciel 90 Architekci s.c.

 

Na zdjęciu: Tu Odra Opole dotychczas gra o ligowe punkty.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w I liga

 • Grzybek: Pępowina została przerwana

  Rozmowa z Mateuszem Grzybkiem, nowym zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

  Maciej Grygierczyk14 czerwca 2019
 • GKS 1962 Jastrzębie. „Zawi” się pożegnał

  Damian Zawierucha, który od lutego 2014 roku pracował w roli trenera przygotowania fizycznego w GKS-ie Jastrzębie, odchodzi z klubu.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Babiarz wraca do gry

  Piłkarze Zagłębia w najbliższy poniedziałek wznowią treningi. W gronie zawodników, którzy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, będzie Bartłomiej Babiarz, który na...

  Krzysztof Polaczkiewicz13 czerwca 2019
 • Były kapitan odchodzi

  Tomasz Nowak nie jest już piłkarzem Zagłębia. Były kapitan za porozumieniem stron rozwiązał obowiązujący do końca czerwca 2020 roku kontrakt.

  Redakcja13 czerwca 2019
 • Kameruńczyk zastąpi Sanogo?

  Treningi w pierwszoligowym klubie z Sosnowca rozpoczyna Bertrand Bebey. Najbliższe dni zdecydują czy urodzony w kameruńskim Jaunde napastnik zostanie w Zagłębiu...

  zich13 czerwca 2019
 • Podbeskidzie. Danielak na dwa lata [aktualizacja]

  Wszystko wskazuje na to, że kolejnym, po Rafale Figielu, nowym nabytkiem Podbeskidzia Bielsko-Biała zostanie Karol Danielak.

  JK12 czerwca 2019
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała. Szukają bramkarza

  Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Fabisiak opuści Podbeskidzie i w związku z powyższym „górale” intensywnie rozglądają się za golkiperem.

  Jakub Kubielas11 czerwca 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Młodzież na początek

  Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło wczoraj przygotowania do kolejnego sezonu. Na razie do zajęć pod okiem nowego trenera Radosława Mroczkowskiego przystąpili m.in. piłkarze,...

  Krzysztof Polaczkiewicz11 czerwca 2019
 • Gojny: Inne kluby mnie chcą, ale za darmo

  Rozmowa z Dawidem Gojnym, obrońcą GKS-u 1962 Jastrzębie.

  Bogdan Nather9 czerwca 2019