Ćwiartka setki do Kamienia

25 zawodników zabiera na zimowy obóz przygotowawczy trener GKS-u 1962 Jastrzębie, Jarosław Skrobacz. Ekipa beniaminka w Rybniku-Kamieniu zamelduje się dziś i będzie przebywać tam przez najbliższych dziewięć dni. W tym czasie jastrzębianie rozegrają cztery mecze kontrolne, a pierwszy z nich już jutro, kiedy to ich rywalem będzie drugoligowy GKS Bełchatów. Przypomnijmy, że siódma drużyna jesieni w I lidze rozegrała do tej pory trzy mecze kontrolne. Przegrała 0:2 z Piastem Gliwice i 3:5 z Rakowem Częstochowa, a także pokonała 3:1 Rozwój Katowice.

Młodzi podchodzą poważnie

W kadrze na zgrupowanie znalazło się czterech bramkarzy. Do Grzegorza Drazika i Huberta Gostomskiego dołączyli młody Mateusz Kurzanowski, a także Bartosz Szelong. Przypomnijmy, że w przypadku ostatniego z wymienionych wchodzi w grę wypożyczenie do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Szelong przebywał na testach w drużynie lidera III-ligowca, który jest zainteresowany jego usługami. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Trener Skrobacz postanowił zabrać na obóz dwóch młodych, utalentowanych wychowanków. Mowa o Przemysławie Pastuszaku (rocznik 2001) i Dawidzie Chochulskim (rocznik 2002). Obaj zawodnicy na początku tego roku podpisali z GKS-em profesjonalne kontrakty, zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu i przechodzą wraz z nim cały proces przygotowawczy. – Patrzymy na nich pod kątem przyszłości, ale są pełnoprawnymi członkami pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że pogodzą szkołę z obowiązkami piłkarskimi. To są chłopcy, którzy bardzo poważnie do tego podchodzą i chcą coś osiągnąć. Na takich zawodnikach najbardziej nam zależy. Przed nimi sporo pracy, ale są tego świadomi – mówił o swoich najmłodszych podopiecznych trener Skrobacz.

Wyjaśni się na miejscu

Dla szkoleniowca beniaminka zaplecza ekstraklasy ważne przed wyjazdem na obóz przygotowawczy jest to, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. Nieco ponad tydzień temu problem mięśniowy pojawił się u Dominika Szczęcha, który zszedł z boiska w pierwszej połowie sparingu z Rozwojem. Okazało się jednak, że skrzydłowemu nie stało się nic poważnego i po krótkim odpoczynku znów trenuje z zespołem.

Na obóz do Rybnika-Kamienia jedzie też Marek Mróz. Przypomnijmy, że to piłkarz Lecha Poznań, który jest testowany przez sztab szkoleniowy jastrzębskiego zespołu. Mało tego, zarówno trener Skrobacz, jak i władze klubu są zdecydowani, aby wypożyczyć tego zawodnika, który – na tej samej zasadzie – jesienią terminował (bo grał niewiele) w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Cały czas trwają jednak rozmowy odnośnie warunków półrocznego pobytu Mroza w jastrzębskim zespole i wszystko wskazuje na to, że sprawa wyjaśni się podczas obozu w Kamieniu.

 

Na zdjęciu: Sztab szkoleniowcy jastrzębskiego zespołu na obozie w Rybniku-Kamieniu będzie miał z kim pracować.