MŚ w lotach narciarskich. Norweg z kolejnym złotem

Norweskie Vikersund było szczęśliwe dla Mariusa Lindvika. Reprezentant gospodarzy został mistrzem świata w lotach narciarskich.

Lindvik prowadził po pierwszym dniu zmagań. Jego przewaga nad drugim Stefanem Kraftem wynosiła 6,5 punktu. Strata trzeciego Domena Prevca była już znaczna, stąd losy złotego medalu mieli między sobą rozstrzygnąć Norweg i Austriak.

Lindvik drugiego dnia zawodów potwierdził swoją dominację i został mistrzem świata. Dla 23-latka z Oslo to drugi złoty medal w tym sezonie. Wcześniej został mistrzem olimpijskim na dużej skoczni.

Za plecami Lindvika doszło jednak do sporych przetasowań. Drugi po pierwszym dni Prevc po gorszych skokach w sobotę spadł na szóste miejsce. Jego gorszą dyspozycję wykorzystał Timi Zajc, który po próbach na 243.5 oraz 235.5 metra wskoczył na podium i zepchnął na trzecie miejsce Krafta.

Polacy nie załapali się do pierwszej dziesiątki mistrzostw świata w lotach. Najlepszy z naszych reprezentantów, Jakub Wolny zajął 11 miejsce. 15 był Piotr Żyła. Kamil Stoch i Paweł Wąsek zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce zawodów.