Słowak na celowniku Ruchu Chorzów

Lukas Duriska pojawił się na treningu chorzowskiego Ruchu. 26-letni słowacki obrońca ma wielkie szanse by zostać zawodnikiem czternastokrotnych mistrzów Polski. To efekt dalszego ciągu poszukiwań nowych zawodników przez chorzowskiego drugoligowca, o którym wspominał trener Dariusz Fornalak po zremisowanym, ostatnim meczu ligowym na Cichej z GKS-em Bełchatów. – Nie pogodziłem się z myślą, że już nikt nas nie wzmocni w tym okienku transferowym – zapewnił szkoleniowiec Ruchu. – Dalej prowadzimy rozmowy, szukamy kilku profesorów. Mówimy o tym cały czas, że niełatwe to zadanie w naszej sytuacji. Nie jesteśmy już pierwszym wyborem dla dobrych, doświadczonych zawodników, ale bez dwóch zdań – szukać będziemy do końca. Oczywiście nie będzie też tak, że poświęcimy jeden dzień na testy i od razu podejmiemy decyzję, ale będziemy się starali, by drużyna została jeszcze wzmocniona – dodał Fornalak.

Duriska akurat należy do tych zawodników, którzy nie muszą być poddawani długim testom. Pod Jasną Górę trafił przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 z drugoligowego wówczas klubu MFK Frydek-Místek. Wcześniej występował między innymi w klubach: FK AS Trencín, holenderskim AGOVV Apeldoorn, maltańskiej Mosta FC (Malta). Jest wysokim, środkowym obrońcą (191 cm), może występować także w środku pomocy. Jego atutem jest szybkość, ma dobry przegląd sytuacji, potrafi przytrzymać piłkę w środku pola, jest tzw. walczakiem. Ciekawostką jest fakt, że będąc testowanym w Rakowie wystąpił w sparingu przeciwko Ruchowi.

Nie zostanie natomiast bramkarzem Ruchu sprawdzany w Chorzowie 27-letni Łukasz Skowron. Ostatnim klubem Skowrona był irlandzki St Patrick’s Athletic FC, dla którego jesienią 2017 rozegrał siedem spotkań w tamtejszej ekstraklasie. Na Cichej nie sprostał jednak wyzwaniu, ale naszych informacji wynika, że Ruch nadal będzie szukał bramkarza, który podejmie rywalizację z bohaterem meczu z Bełchatowem – wybronił m.in. rzut karny oraz kilka setek w końcówce – Kamilem Lechem.

Treningi z Ruchem rozpoczął także 23-letni Jakub Kosorin, który grał ostatnio w słowackiej drugiej lidze.

Dzisiaj podopieczni trenera Fornalaka po porannym treningu udadzą się do Grudziądza, gdzie w środę w meczu ligowym spotkają się z liderującą na drugim froncie tamtejszą Olimpią.