Zobacz
Do góry

Cracovia zamiast Sosnowca

W końcówce letniego okienka transferowego, znajdujące się na dnie ligowej tabeli „Pasy” zakontraktowały nowego zawodnika. Piłkarzem zespołu z Krakowa został Janusz Gol.

32-letni pomocnik pojawił się we wtorek na testach medycznych pod Wawelem. Gol przez ostatnie pięć lat występował za wschodnią granicą, był zawodnikiem Amkara Perm, gdzie występował regularnie. W środę podpisał z Cracovią kontrakt na dwa lata.

Po tym, jak klub nie otrzymał licencji na grę w rosyjskiej ekstraklasie z powodu zaległości finansowych, to wrócił do kraju. Trenował z rezerwami Legii i negocjował z ligowymi klubami. Jednym z nich był beniaminek ekstraklasy z Sosnowca. Janusz Gol wahał się jednak z podjęciem decyzji. W tej sytuacji Zagłębie postawiło na Szymona Pawłowskiego. Jak pokazał poniedziałkowy mecz, była to dobra decyzja.

Co do Gola, to doświadczony zawodnik ma na swoim koncie 123 występy w ekstraklasie, najpierw w barwach GKS Bełchatów, a później Legii. Z klubem z Warszawy trzy razy sięgnął po Puchar Polski, a raz po mistrzostwo. Urodzony w Świdnicy zawodnik ma też na swoim koncie 8 występów w reprezentacji Polski, w której po raz ostatni zagrał 15 sierpnia 2012 roku w Tallinie z Estonią. Biało-czerwoni przegrali wtedy 0:1. Był to debiut w roli selekcjonera dla Waldemara Fornalika.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa