Zobacz
Do góry

100-lecie ŚZPN. Antoni Piechniczek z piłką 100-lecia

Gala 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Podokręgu Katowice zgromadziła wybitnych piłkarzy, trenerów i działaczy.

 

Prezes jubilata, Henryk Kula, przez wymienienie Gerarda Cieślika, Antoniego Piechniczka i Rudolfa Bugdoła podziękował wszystkim, którzy przez 100 lat rozwijali śląską piłkę w regionie, który może się szczycić 14 tytułami mistrza Polski na zielonych boiskach oraz 5 złotymi medalami w futsalu.

Z okazji jubileuszu nie zabrakło wyróżnień i odznaczeń, które wręczyli Henryk Kula oraz gospodarz uroczystości zorganizowanej w siemianowickim „Parku Tradycji” prezes Podokręgu Katowice, Stefan Mleczko. Najcenniejsze Medale za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej PZPN przyznał Stanisławowi Kucharskiemu – brązowy, Ryszardowi Barteczce – srebrny oraz Kazimierzowi Nowakowi i Ernestowi Wenclowi – złote.

Były także Odznaki Honorowe PZPN i Śląskiego ZPN oraz wyróżnienia szczególne, czyli medale 100-lecia dla samorządowców na czele z prezydentem Siemianowic Śląskich Rafałem Piechem, któremu kapituła przyznała tytuł Przyjaciela Śląskiej Piłki. Natomiast ludzie, którzy swoją działalnością zasłużyli na wyjątkowy szacunek, otrzymali stylizowane na historyczne futbolówki, „Piłki 100-lecia Podokręgu Katowice”. W tym gronie znaleźli się: Henryk Kula, Rudolf Bugdoł, Antoni Piechniczek, Stanisław Mitas, Renata Kubiak, Ginter Pisarek i Eugeniusz Efel.
(jaD)

 

Na zdjęciu: Uhonorowani „Piłkami 100-lecia Podokręgu Katowice” Rudolf Bugdoł, Antoni Piechniczek i Henryk Kula nie kryli wzruszenia.

Komentarze