Chrobry Głogów. Dwanaście lat minęło…

Środkowy obrońca Chrobry Głogów Michał Michalec jest związany z obecnym pracodawcą od 2010 roku.


„Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień” – śpiewał Andrzej Rosiewicz w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Zachowując wszelkie proporcje i dystans do samego siebie, tę samą melodię mógłby zanucić pod nosem środkowy obrońca Chrobrego Głogów, Michał Michalec. Zamiast jednak czterdziestki, musiałby „podstawić” słowo dwanaście. Bo właśnie tyle lat jest związany z obecnym pracodawcą, a te lata minęły jak z bicza strzelił.

Rozpoczynający się 15 lipca sezon 2022/2023 będzie już trzynastym Michała Michalca w Chrobrym Głogów. Kontrakt z prawie 35-letnim obrońcą został przedłużony o kolejne 12 miesięcy. Doświadczony stoper pomarańczowo-czarnych przyszedł z Pogoni Oleśnica (jest wychowankiem tego klubu) w połowie 2010 roku i od tamtego momentu niezmiennie gra dla Chrobrego.

Finał baraży o awans do ekstraklasy z Koroną Kielce, w którym wystąpił jako kapitan zespołu, był jego 290 spotkaniem w barwach głogowskiego klubu. Tym samym trio środkowych obrońców na nowy sezon pozostaje w komplecie i jest tworzone przez Michała Michalca, Greka Mavroudisa Bougaidisa i Słowaka Olivera Praznovsky’ego.

Tymczasem pomarańczowo-czarni kontynuują przygotowania do nowego sezonu w Fortuna 1. Lidze. Teraz robią to niemal w komplecie, bo do tej pory klub z Wita Stwosza pozyskał siedmiu nowych zawodników, którzy zastąpili tych, którzy odeszli. Od czwartku kadra Chrobrego jest jeszcze liczniejsza, ponieważ trener Marek Gołębiewski do uczestnictwa w przygotowaniach zaprosił zawodników rezerw Chrobrego, które właśnie awansowały do III ligi.

Członkami szerokiej kadry pierwszoligowca od dawna są Toshiya Inoue, Maksym Iwanowicz, Eryk Pieczarka i Bartosz Szafer. Dwaj ostatni dołączyli do drużyny trenera Gołębiewskiego po dłuższym okresie wolnego w następstwie wydłużonego sezonu w IV lidze, w której występowali w rezerwach Chrobrego.

Teraz dołączyli do nich Miłosz Jóźwiak (najlepszy strzelec drugiej drużyny) oraz inni wyróżniający się gracze „dwójki”: Adrian Marciniak, Albert Zarówny, Natan Malczuk i Tymon Krawiec. Jeszcze kilkanaście dni temu cieszyli się z wywalczonego awansu do 3. ligi śląskiej. Trener Marek Gołębiewski oglądał oba barażowe spotkania rezerw Chrobrego z Lechią Dzierżoniów, a teraz jeszcze bliżej może się im przyjrzeć. Iwanowicz i Pieczarka mają już za sobą debiuty w Fortuna 1. Lidze.

Pierwszy z wymienionych, liczący 19 lat, zagrał w sześciu meczach (z GKS-em Katowice, Stomilem Olsztyn, Zagłębiem Sosnowiec, GKS-em Tychy, Puszczą Niepołomice i GKS-em Jastrzębie), spędzając na boisku 324 minuty (średnio 54 minuty). Trzykrotnie wychodził na boisko w podstawowym składzie.

Niespełna 18-letni Pieczarka zagrał w siedmiu meczach na zapleczu ekstraklasy, ale uzbierał tylko 35 minut.

W sobotę (25 czerwca) podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego rozegrają pierwszy sparing tego lata. Ich przeciwnikiem będzie II-ligowy KKS 1925 Kalisz. Spotkanie rozpocznie się w Głogowie o godzinie 12.00. Natomiast pierwszym przeciwnikiem głogowian w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi będzie beniaminek, Stal Rzeszów. Mecz rozpocznie się w niedzielę, 17 lipca, o godzinie 17.00 na boisku przeciwnika.


Na zdjęciu: Od kilkunastu lat Michał Michalec jest związany z Chrobrym na dobre i na złe.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze