Częstochowska klasa A grupa I. Okręgówka dla weterana

Obchodząca w przyszłym roku stulecie Victoria Częstochowa po wysokim zwycięstwie nad Białą Gwiazdą Krasice awansowała do klasy okręgowej.


Victoria w tym sezonie była zdecydowanie najlepszą drużyną w lidze. Podopieczni trenera Łukasza Tomczyka w dotychczasowych 22 kolejkach przegrali zaledwie jedno spotkanie i taką samą ich liczbę zremisowali. Bilans bramkowy też robi wrażenie. W tym sezonie Victoria zdobyła już 105 bramek.

Zresztą wiele spotkań z udziałem klubu z Krakowskiej kończyło się wynikami rodem z hokeja. Przykładem był jesienny wyjazd do Wręczycy Wielkiej, gdzie miejscowy Sokół przyjął dziewięć goli. Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie w Kuźnicy. Tam jednak napastnicy Płomienia potrafili chociaż odpowiedzieć. Wiosną było równie skutecznie, jak choćby zwycięstwo z Naprzód Ostrowy, w którym piłkarze Victorii zdobyli osiem goli. Wyniki zespołu są zasługą między innymi Piotra Kińskiego, autora 14 trafień w obecnych rozgrywkach.

Dla prawie stuletniego klubu z Krakowskiej to powrót do klasy okręgowej po trzech sezonach przerwy. W ostatnich latach w Victorii więcej było spadków niż awansów. Każdy z nich był bolesnym. W sezonie 2011/2012 ekipa z Krakowskiej nie zdołała utrzymać się w trzeciej lidze. Kolejny rok to spadek do klasy okręgowej, a w 2018 roku także i ten poziom okazał się zbyt wymagający. Teraz mając, jak pisze sam klub, najmłodszą kadrę w klasie A udało im się awansować. Kolejny rok dla Victorii będzie wyjątkowy. Jesienią 2022 roku ekipa z Krakowskiej obchodzić będzie stulecie istnienia.


Fot. facebook.com/Victoria-Częstochowa