Cztery szanse na medal

W sobotnich ćwierćfinałach wystąpią cztery reprezentantki Polski. 29-letnia Drabik ma w dorobku srebro (2011) i brąz (2016) ME oraz wicemistrzostwo Igrzysk Europejskich 2015. Była też mistrzynią kontynentu i świata w kickboxingu.

W czwartek awans do 1/8 finału wywalczyła Aneta Rygielska (60 kg), natomiast od razu po losowaniu w ósemce znalazły się Elżbieta Wójcik (75 kg), Agata Kaczmarska (81 kg) i Lidia Fidura (+81 kg) (na zdjęciu). Dzisiejsze zwycięstwo każdej z nich gwarantuje minimum brązowy medal.

Do tej pory polskie zawodniczki stoczyły na bułgarskim ringu sześć walk, z których dwie wygrały. Odpadły z zawodów: Drabik, Anna Góralska (54 kg), Sandra Kruk (57 kg) i była mistrzyni Europy Karolina Koszewska (69 kg), która w czwartek przegrała z Finką Eliną Gustafsson jednogłośnie na punkty.
W dzisiejszych pojedynkach o wejście do strefy medalowej Rygielska spotka się z Finką Mirą Potkonen, Wójcik z Niemką Sarah Scheurich, Kaczmarska z Turczynką Elif Guneri, natomiast Fidura z Węgierką Adrienn Juhesz.